Adanalı sporcu Mercan Badakal, birincilik yolunda engel tanımadı. 4 yıl önce başladığı binicilik sporunda 3 kupa ve 15 kurdele kazanan Mercan Badakal, son olarak Bursa’da düzenlenen yarışmadan kupayla döndü.
Türkiye Binicilik Federasyonu Ferdi Lisanslı Sporcusu 13 yaşındaki Mercan Badakal, Anadolu Ligi Engel Atlama Yarışmaları 8’inci Ayak koşularında birincilik kupasını kazandı.
‘’Coral & Akvarel’’ isimli atla 80 cm’lik engelleri atlayıp, koşu parkurunu 45,61 saniyede tamamlayan Mercan Badakal, 21 sporcu arasından zirveye çıktı.

Resim önizlemesi

Hedef Milli Takım

Badakal, ‘’Yakın bir arkadaşım vasitasıyla binicilik sporuyla ve atlarla tanıştım. Kısa sürede bu sporun benim için biçilmiş kaftan olduğunu anladım. Çok çalıştım, kısa sürede yarışlara katılmaya başladım.’’ dedi.

Resim önizlemesi
Anne ve babasının ilk zamanlarda kendisinin işitme cihazı kullanması sebebiyle çok korktuklarını ve karşı çıktıklarını kaydeden Badakal, atları çok sevdiğini ve onlarla çok güzel bir iletişim kurduktan sonra binicilikten vazgeçemediğini belirtti.

Resim önizlemesi
Badakal, ‘’ Ailemin endişeleri, benim atlarla ve binicilikle ne kadar mutlu olduğumu gördüklerinde azaldı. Zamanla en büyük destekçim oldular. Şimdi benimle ve başarılarımla gurur duyuyorlar. Coral & Akvarel adında bir atım var. Haftanın 5 günü, 3-4 saat antrenman yapıyorum. Atımın bakımlarıyla da ben ilgileniyorum. ‘’ şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

Biniciliğin kendisi için bir hobiden öteye geçtiğini belirten Mercan Badakal, hedefinin Milli Takım kadrosuna dahil olup uluslararası yarışlarda Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi.

Resim önizlemesi