Adana’da spor kompleksi inşaatı yapan bir müteahhit, alacaklarını alamayınca muhtarlık binasında tabancasıyla kafasına ateş ederek intihar etti. Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Demetevler Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, müteahhit Hasan Ulaş Devrim (42) bir spor kompleksi işi aldı. Bir süredir kompleksin inşaatını bitirmek için çaba harcayan Devrim, iddiaya göre 3 milyon lira para harcayarak borçlandı. Bu nedenle Devrim’in psikolojisi bozuldu.

Müteahhit İntihar Etti ile ilgili görsel sonucu

Bugün öğleye doğru da kafasının ağrıdığını söyleyerek Demetevler Mahalle Muhtarlığı binasının birinci katına gitti. Bir süre burada oturan Devrim, muhtar çocuğunu okula götürünce ruhsatlı tabancasıyla kafasına sıkarak ateş etti. Silah sesini duyan inşaat çalışanları hemen muhtarlık binasına geldi. Devrim’i kanlar içinde gören inşaat çalışanları durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler Devrim’in hayatını kaybettiğini saptadı. Polis olayla ilgili çalışma başlatırken, cenaze otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

Seyhan Belediyesi: “Müteahhit Devrim’in belediyemizden vadesi geçmiş bir alacağı bulunmamaktadır”

Öte yandan Kamuya ait bazı inşaatların yapım işini üstlen ve ekonomik kriz nedeni ile intihar ettiği belirtilen Müteahhit Hasan Ulaş Devrim’in Seyhan Belediyesi’nden vadesi geçmiş alacağının olmadığı bildirildi.
Seyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğünden yapılan açıklamada;
“Hasan Ulaş Devrim İnşaat Şirketi belediyemizden Demetevler Spor Kompleksi İnşaatı işinin ihalesini 5.4.2018 tarihinde 2.647.000 TL bedel ile almış ve Mayıs ayında yer teslimi yapılmıştır. Yine aynı firma Akkapı Mahallesi Emekli Dinlenme Evi inşaatı işi ihalesini 18.6.2018 tarihinde 238.000TL ihale bedeli ile almıştır. Devam eden inşaatlardan Akkapı Emekli Evi için 174.412.22 TL Demetevler Spor Kompleksi İnşaatı için 5 adet hak ediş toplamı 1.218.641,90 TL’si ödenmiştir. Bahse konu şirketin belediyemizden olan alacaklarının 2.254.009 TL’lik kısmı bir bankaya temlikli olduğundan ödemeleri şirket sahibi yerine ilgili bankaya yapılmaktadır. Bahse konu inşaatlar tamamlanmamış olup yapım çalışması devam etmektedir”
Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur…