Adana Basketbol İl Temsilcisi ve İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, 2021-2022 sezonunun Adana’ya hayırlı olmasını diledi. 2021-2022 basketbol sezonunda Adana’da yapılacak olan yerel lig müsabakaları için hazırlıkların devam ettiğini dile getiren Basketbol İl Temsilcisi Abdullah Kutlu, “U10- kız-erkek, U11 kız-erkek, U12 kız-erkek, U14 kız-erkek, U-16 kız-erkek, U18 kız-erkek ve büyük erkekler ligleriyle ilgili hazırlıklarımız sürüyor. Okulların açılmasıyla birlikte kulüplerimiz antrenmanlarına başladılar ve lisans işlemleri de devam ediyor. Basketbol Federasyonumuzun programına göre yerel ligleri 15 Ekim’de başlatmayı planlıyoruz.’ dedi.

Resim önizlemesi

İlkokul, ortaokul ve lise okul maçlarının ise Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul sporları ile yapılacak toplantı sonrası müsabaka tarihlerinin belirleneceğini açıklayan İl Temsilcisi Abdullah Kutlu, “İlimizde basketbol okulları, okul takımları, kulüp takımları, il ve ilçe belediyelerimizin kendi bölgelerinde yaptıkları spor salonu ve semt sahalarında yapmış oldukları çalışmalarla 10 bin kız-erkek çocuklarımız basketbol eğitimi alarak resmi müsabakalarda forma giyecekler. Ayrıca, yetişen basketbolcu adaylarımıza vitrin ve rol model olarak basketbola teşviki için ilimizde 3 lig takımı yeni sezonda Adana’mızı temsil edecek.’ şeklinde konuştu.

Adana Basketbolun Türkiye

Kadınlar Bölgesel Liginde Atlas Tigers’ın Sertaşspor ve Seyhan Belediyespor’un Türkiye Basketbol Erkekler İkinci liginde Adana’yı temsil edeceklerini hatırlatan Abdullah Kutlu, kulüp takımlarına, yerel liglerdeki kulüplere, okul takımlarında görev alacak; yönetici, antrenör ve sporculara başarı dileğinde bulundu.