BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VALİ DEMİRTAŞ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcı Vekili Musa Ünel, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Serkan Tokgöz, Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, ilçe kaymakamları, il müdürleri ile kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Resim önizlemesi
Kamu kurumlarının sunumu ile başlayan toplantı, bağımlılıkla mücadele konusunda 2019 yılında gerçekleştirilen faaliyetler hakkında kamu kurumu yetkilileri tarafından bilgiler verilmesinin ardından 2020 yılı eylem planları hakkındaki sunumların gerçekleştirilmesiyle sürdü. Sunumların ardından bir konuşma yapan Vali Mahmut Demirtaş, Adana’mızda yapılan tüm faaliyetlerden haberdar olmamız açısından bu sunumlar önemli “Bağımlılıkla mücadele ederek sağlıklı yaşamın, bir kültür haline gelmesi için toplumdaki tüm bireylerin bilgi, tutum ve davranışlarını geliştirmek için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın birden fazla yerde, binlerce kişiyle temas etmesi bizim yol haritamızdır. Bu sorumluluğu sadece daha çok kişiye temas etmek ile değil, daima yanlarında yer almak ile yerine getireceğimizi biliyoruz.’’ dedi.

Resim önizlemesi
Madde bağımlılığı konusunda, farkındalığın artırılmasının bağımlılıkla mücadele konusunda büyük önem taşıdığını vurgulayan Vali Demirtaş, uyuşturucu ile mücadele faaliyetlerinin etkin ve kararlı bir şekilde yürütülmesi için bu mücadelede paydaşlar arasında sağlıklı bir iş birliği ve koordinasyon olması gerektiğini dile getirdi. ‘‘İlimizde bulunan metruk binaların yıkımı ile ilgili aldığımız önlemler neticesinde yüzde doksan altı başarı sağlayarak uyuşturucu ile mücadelede önemli bir yol kat ettik’’ diyen Vali Demirtaş ayrıca çocukların ve gençlerin deşarj olduğu park ve bahçelerde kamera güvenlik sistemi kurulması gerektiğini dile getirdi. Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele konusunda toplumun temel yapısı olan ailenin bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini ve gençlerin takibi konusunda ailelere büyük görevler düştüğünü kaydeden Vali Demirtaş, yapılan çalışmalar neticesinde vatandaşlardan olumlu dönüşler olduğunu söyledi. Toplantı, bağımlılıkla mücadele konusunda yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunulmasıyla son buldu.

Resim önizlemesi

VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, KAYMAKAMLARLA BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Vali Mahmut Demirtaş, “Bağımlılıkla Mücadele Değerlendirme Toplantısı”nın ardından ilçelerin genel durumunu ve ilçelerde gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirmek amacıyla kaymakamlarla bir araya geldi.
Vali Demirtaş’ın başkanlığında, Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; ilçelerin güvenlik ve asayişinin sağlanması hususunda yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmasının ardından ilçelere yapılan yatırımlar, ilçelerde verilen eğitim ve kamu hizmetleri, kışın yoğun yağmur ve kar yağışlarının neden olduğu olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler ve yurtta kalan öğrencilerin yaşam kalitesini artırmak için ilçelerde bulunan öğrenci yurtlarının denetlenmesinin gerekliliği konuları hakkında görüşüldü.

Resim önizlemesi
Aldığı bilgiler doğrultusunda bir değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş, Adana’nın ilçeleriyle bir bütün olduğunu ve kentin ilçelerinde yapılacak her çalışmanın tüm şehir için yapıldığını belirtti.
Toplantı sırasında ‘‘Vatanımızın bütünlüğü uğruna gözünü dahi kırpmadan canını feda eden şehitlerimizin bizler için taşıdığı önem çok büyük.’’ diyen Vali Demirtaş, şehitlerin ve gazilerin ailelerinin çok önemli ve kıymetli olduklarını belirterek şehit ve gazilerin ailelerinin ziyaretlerinin aksatılmaması gerektiğini belirtti.
Toplantı, değerlendirmelerin yapılması ve gerçekleştirilen görüş alışverişinin ardından son buldu.