Adana polisinin bir haftada torbacılara yönelik yaptığı operasyonda 28 kişi tutuklandı.Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde uyuşturucu satışını önlemek için bir haftada 143 ayrı operasyon yaptı. Operasyonlarda gözaltına alınan 215 şüpheliden 28'i tutuklandı.Yapılan aramalarda ise 273 bin 896 uyuşturucu hap, 2 kilo 977 gram bonzai, 536 gram bonzai maddesi, 210 gram esrar ve 90 gram eroin ele geçirildi. 

Adana'da 1 haftada 28 torbacı tutuklandı

Uyuşturucu ticareti davasında yargılanan sanığa 15 yıl hapis cezası verildi

Öte yandan Adana'da uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık, 15 yıl hapis ve 30 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık M.T. ile avukatı katıldı.Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın ikametgahında sentetik uyuşturucu satarken polis ekiplerince yakalandığını belirterek, M.T'nin "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan cezalandırılması ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Adana'da 1 haftada 28 torbacı tutuklandı

Sanık M.T. savunmasında, mütalaayı kabul etmediğini ve kimseye uyuşturucu satmadığını ileri sürerek, "Ben uyuşturucu ticareti yapmadım. Evimde uyuşturucu bulundurmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Hakkımdaki tanık beyanları da gerçek değildir. Tahliyeme ve beraatime karar verilmesini talep ederim." dedi.Mahkeme heyeti, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 15 yıl hapis ve 30 bin lira adli para cezasına çarptırdığı sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.