Adana'da Ocak ayında günde ortalama 33 trafik kazası meydana geldiği, bu kazalarda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 580 kişinin yaralandığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2019 yılı Ocak ayı içerisinde toplam 217 bin 448 araç kontrol edildi. Ocak ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı bin 738 araç trafikten men edildi, 271 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2019 yılı Ocak ayı içerisinde il sınırlarında toplam 652 maddi hasarlı, 369 yaralamalı, 5 ölümlü olmak üzere toplam 1026 trafik kazası meydana geldi. Günde ortalama meydana gelen 33 kazada, 7 kişi hayatını kaybetti, 580 kişi yaralandı.

Açıklamada, "Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no'lu polis ve jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır" denildi.