Azimli Dağcılar Aladağ Zirvesinde Türk Bayrağını Dalgalandırdı

Adanalı profesyonel dağcı Cesur Tayboğa, yerli ve yabancı dağcıların gözdesi olan 3 bin 734 metre yükseklikte bulunan Aladağlar/ Kaldı’ya çıkarak Türk bayrağını şehitler anısına dikti.

Bir 7 kişi ve tırmanan insanlar görseli olabilir
Cesur Tayboğa, zorlu ve tehlikeli zirve tırmanışını 30 Ağustos Zafer Bayramında Lorut Dağcılık ve Doğa Sporlar kulübü bünyesindeki arkadaşlarıyla tamamladı.
Şehitler için Aladağlar'ın zirvesinde Türk bayrağını dalgalandırmanın gururunu yaşayan Genç Cesur, "Özellikle bu anlamlı günde bayrağımızın zirvelerde dalgalanmasından gurunu yaşadık ve buda bizi çok mutlu etti" dedi.

Bir 7 kişi ve tırmanan insanlar görseli olabilir
Daha önce 5 bin 137 yükseklikte bulunan Ağrı dağına başarıyla tırmanarak adından övgüyle söz ettiren Adanalı Cesur Tayboğa’nın bundan sonraki hedefinin yurtdışına çıkmak olduğunu söyledi. Tayboğa, sponsor bulması takdirde Nepal ile Çin'in Tibet Özerk Bölgesi arasındaki sınırda yer alan Dünyanın Deniz Seviyesi Üzerindeki En Yüksek Dağ olan 8.849 metre yüksekliğindeki Everest dağına çıkarak burada Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini ifade etti.

Bir 3 kişi ve tırmanan insanlar görseli olabilir

Bir 6 kişi ve şunu diyen bir yazı 'LALDACA ADANA ADOG ADOG NADOLU B DOĞA GRUBU 2007' görseli olabilir