Türkiye Kano Federasyonu faaliyet programında yer alan “Olimpik Umutlar Durgunsu Kano Yarışları” Eskişehir’de gerçekleştirildi. Adana Gençlik Spor Kulübü Kano Sporcuları Eskişehir’de 14 madalya ve 3 kupa kazandılar. Kano Federasyonu Adana İl Temsilcisi Harun Akıllı, Adanalı sporcuların Eskişehir’de büyük fark yarattıklarını söyledi.

Akıllı, “Gerçekleştirilen müsabakalarda sporcularımız 8 birincilik, 3 ikincilik ve 3 üçüncülük elde etmiştir. Dereceye giren sporcuları tebrik ediyorum. Çalışmalarımızın karşılığını almaya başladık. İnanıyorum ki gelecek müsabakalarda birincilik kürsüsüne daha çok sporcu ile çıkacağız. Madalyaların yanı sıra takım halinde yıldız kadınlarda birinci, minik kadınlar da ikinci ve yıldız erkeklerde ise üçüncü olduk” şeklinde konuştu.

Adana’nın durgunsu branşında büyük bir atılım kaydettiğini ifade eden Akıllı “ Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak sporcularımıza büyük destek veriyor.  Sorunlarımızın çözüm noktasında bizlerin her zaman yanında olması başarımızı artıran en önemli etkendir. Ayrıca Adana’nın Kano branşında TOHM olması altyapımızdaki sporcular için büyük bir şans” dedi. Akıllı, Eskişehir’de düzenlenen müsabakalara Antrenör Fatih Gürcan Pekbahadır ile gittiklerini ifade etti.

KİMLER DERECEYE GİRDİ?

Gerçekleştirilen müsabakalarda dereceye giren sporcuların isimleri ve madalya aldığı kategoriler şu şekilde:

Doğa Güleken: K-1(1000, 500 ve 200 metre ) birincilik

Fatma Duru Akıllı: K-1 (1000,500 ve 200 metre ) birincilik

Emir Talha Keçeli: K-1 (1000 Metre) birinci, 500 metre üçüncü

Kıraç Tiniz: K-1 (1000 Metre) birinci, 500 ve 200 metre ikinci

Bünyamin Alkan C-1 (1000 Metre ) ikinci, 500 ve 200 metre üçüncü