İşadamı Mustafa Ardıç  Türk Milleti'nin yardım eli olan Türk Kızılayı'nın vekaletle kurban kesim kampanyasına katılması gerektiğini söyledi.  Ardıç, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılma hedefiyle konserve haline getirilen kurban etlerinin, yıl boyunca binlerce dar gelirli ailenin sofrasına et, yüreklerine saadet ve yüzlerine tebessüm olacağını söyledi. Bağışını Kızılay Seyhan Şube Başkanı Eyyüp Azan'a teslim eden Ardıç, kurban kesebilecek durumda olan iş dünyası mensuplarına kurban ibadetlerini, bereketi yıl boyu sürecek olan "Kurbanda Kızılay Modeli"nde değerlendirmeleri gerektiğini vurgulayarak, Adanalıları bağış yapmaları konusunda duyarlı olmaya davet etti.

BAŞKAN AZAN BAĞIŞ YAPMAYA DAVET ETTİ

Kızılay Seyhan Şube Başkanı Eyyüp Azan da Mustafa Ardıç'ı kurban bağışından dolayı tebrik ederek, "Rahmet dağıtılan bu mübarek günlerde yapılan her bağış, bilmediğimiz, görmediğimiz insanlara yardım eli olarak uzanıyor. Bu bağışların yarattığı huzuru herkesin tatmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
Başkan Azan ayrıca, kavurmalık konserve haline getirilen kurban etlerinin, bu bağış modelinde Adana ilinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağın ifade ederek "Türk Kızılayı tüm Türkiye'nin ortak değeridir. Biz Türkiye'nin tamamının yardım eliyiz. Bağış yapan dostlara teşekkür eder hayırda yarışmalarını dilerim" şeklinde konuştu.