Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce üs bölgesine sınırın Irak tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Bülent Alp'in Adana'nın Kozan ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. Askeri yetkililer, sözleşmeli piyade er Bülent Alp'in şehit olduğu haberini ilçeye bağlı Hacıbeyli Mahalllesi'ndeki annesi Müşerref ve babası Mahmut Alp'e bildirdi.

Adana'ya Şehit Ateşi Düştü Er Bülent Alp ile ilgili görsel sonucu

Acı haberle şehidin annesi, babası ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Çiğdem ve Muhammet adında iki kardeşi bulunan şehit erin 1,5 yıllık asker olduğu öğrenildi. Şehit Piyade Er Bülent Alp'in cenazesi yarın öğle namazını müteakip Hacıbeyli Mahallesinde aile mezarlığında defnedilecek.

Adana'ya Şehit Ateşi Düştü Er Bülent Alp ile ilgili görsel sonucu

Çukurca Adana Şehidini Memleketine Uğurladı
Bu arada Şehit Alp için Hakkari Dağ ve Komando Tugayında uğurlama töreni düzenlendi. Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Vali Yardımcısı Mehmet Nurullah Karaman, İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Osman Kızılban, siyasi parti yöneticileri, kurum amirleri, polis memurları ve askerlerin katıldığı tören, saygı duruşu ve şehidin özgeçmişinin okunmasıyla başladı. İl Müftüsü Faruk Gürbüz tarafından yapılan duanın ardından şehidin naaşı Adana'ya uğurlandı.ŞÇukurca Şehidine Uğurlama Töreni, System.String[]