SEÇİM KAYBEDENLERE YOL GÖRÜNDÜ

Referandumun hemen ardından AK Parti Genel başkan koltuğuna tekrar oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada partisinde değişikliğe gidileceğini ima etmişti.
AK Parti, ilk değişimi bilindiği üzere kabinede yapmış ve yaptığı konuşmada “Bazı arkadaşlarımızda metal yorgunluğu var. Teşkilatlarımızı yenileceğiz” diyererek köklü değişimin ilk sinyalini vermişti. AK Parti bu konuşmanın ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da düğmeye bastı. Geçtiğimiz gün Adana’da Bölge Koordinatörü 22-23 Dönem Afyon Milletvekili Ahmat Koca, il binasında teşkilatlarla bir dizi görüşme yaptı. Bu görüşmeler esnasında kongre sürecinde bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edemeyeceklerini bildirdiği ileri sürüldü.

GENEL MERKEZİN BASKISIYLA YENİDEN ADAY OLMAYACAKLAR

Kongre sürecine adım atan Adana Ak Parti de şimdiye kadar göreve devam etmemesi kesinleşen şimdilik bir ilçe başkanı belirlendi.
Tufanbeyli ilçe Başkanı Hasan Kafadar 3 dönem kuralına takıldığı için yeniden aday olamayacak.
Kafadar dışında göreve devam edip etmemesi noktasında karar alınan diğer ilçe başkanları değerlendirildiği öğrenildi. Bu konudaki çalışmaların son noktaya geldiği öğrenildi. Özellikle son Referandum seçiminde AK Partiye zarar veren Çukurova, Yüreğir, Ceyhan, Kozan, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli gibi  İlçe teşkilatlarının şimdiye kadar ki performanslarından dolayı görevden alınmaları an meselesi.
Bu arada Ak Parti Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçe başkanları kongrede yeniden aday olmayacağını çevresine deklare ettikleri gelen bilgiler arasında. 
Ak Parti Yüreğir İlçe Başkanı Av. Ahmet Çözer'in de ilçe başkanlığıyla Yüreğir Belediye Meclis üyeliğinden birini tercih etmek durumunda olduğu öğrenildi.
Ak Parti'de başarılı görünen Seyhan ve Yumurtalık gibi bazı İlçe Başkanlarının ise yollarına devam etmeleri istenecek.