AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Akan mesajında; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye'nin birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişiminin yıl dönümünde, millet olarak bir kez daha dimdik ayakta olduklarını vurguladı.
Vatana, bayrağa, milli birlik ve bütünlüğe karşı alçakça yapılan saldırılarda milletin tek yürek olduğunu dile getiren Akan, “Tarihi şan ve şerefle dolu milletimiz, istiklalimiz ve istikbalimiz tehlikeye düştüğünde milli birlik ve bütünlük içerisinde tüm saldırılar karşısında yılgınlık, korkaklık göstermeden kurşunlara, bombalara ve tanklara göğsünü siper ederek, yurdunu tüm hainlere karşı kahramanca korumuştur” dedi.
Akan, 15 Temmuz’un sadece yurt içerisinde değil, yurt dışında da Türkiye üzerinde hain planları olan şer odaklarına karşı milletin cevabı olduğunu vurgulayarak, “Bu vesileyle vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna, vatan aşkıyla canını hiçe sayan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.