Türkiye Özel Okullar Birliği Mali Komisyon Başkanı ve İçel Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Hüseyin Akbıyık, Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nde Başöğretmenliği kabul edişinin yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutladığını söyledi.

Abdullah Hüseyin Akbıyık, bir ülkenin gelişmesinde öğretmenlerin ve eğitimcilerin çok önemli sorumluluklar taşıdığını vurgulayarak, “En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimiz ülkemizin geleceğine ciddi katkı sağlamaktadırlar. Bizlerde onların bu mutlu günlerini okulumuzda düzenlediğimiz programlarla kutladık” dedi. 

Başkan Akbıyık, öğretmenlik mesleğinin yüce bir meslek olduğunu belirterek hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyeceğini söyledi.  Abdullah Hüseyin Akbıyık, “Bu mesleğin temeli sevgi ve fedakârlıktır. Fatihler, Yavuzlar, Mustafa Kemaller gibi birçok emsalsiz tarihi şahsiyetleri yetiştirenler ve yol gösterenler hep öğretmenler olmuştur.” dedi. 

Başkan Akbıyık sözlerini; Öğretmenlerimize aileleri, çalışma arkadaşları ve öğrencileriyle daha mutlu, başarılı ve huzurlu günler diliyorum.” şeklinde tamamladı.