Adana’da ilk kez kurulmasına karşın kısa sürede sinema ve dizi sektörünün dikkatini çekmeyi başaran Lore Plus Film Yapım Şirketi’nin yöneticileri, vizyona hazırlanan komedi filmi Bahtsız Bedri’nin ardından, aksiyon dizisi Arayış’ın çekimleri için de çalışmalara başladı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sincar, TV kanallarından yayınlanan dizilere rakip olacak Arayış’ın, tüm dikkatleri Adana’ya çekeceğini söyledi. Sincar, senaryosunu Ozan Turan’ın kaleme aldığı Arayış’ın, 4 can arkadaşın başından geçen olayları anlatan gerçek hikâyelere dayanan bir dizi olmakla birlikte, günümüz sorunları olan uyuşturucu, çocuk istismarı ve kadına şiddete karşı mücadeleyi anlatacağını ifade etti.

Güçlü bir oyuncu kadrosu kurmak için cast çalışmalarının sürdüğü bilgisi veren Adem Sincar, ‘’Bunun yanında, dizimizin oyuncu kadrosunu, bünyemizde açtığımız Oyuncu Akademisi’nde eğitim alan ve eğitimlerini başarıyla tamamlamış yetenekli öğrencilerden oluşturup, şehrimizdeki yeni yetenekleri de ön plana çıkaracağız’’ dedi. Adem Sincar, dizinin yönetmeni ve teknik ekiple ilgili detayların daha sonra kamuoyu ile paylaşılacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

‘’Arayış dizisinin öncelikli hedefi, Adanayı, Adanalıları doğru tanıtan, içindeki güzellikleri gösteren ve Adana’da yetişen oyuncular çıkarmak. Adana’nın kalkınması ve kültür sanat alanında ön planda olması için elimizden gelen çabayı gösterip, bu alanda Adana’yı merkez yapmaya gayret gösteriyoruz. Dizinin çekimlerini de, doğal ve tarihi mekanlara sahip kent merkezi ve bazı ilçelerinde gerçekleştireceğiz. Çekimleri tamamlanan yılın komedi filmi olmaya aday Bahtsız Bedri ve aksiyon dizilerine en güçlü rakip olacak Arayış dizisi ile, bereketli topraklara sahip kentimizde bu sektörün parlayan yıldızı olmayı hedefliyoruz. Bu konuda, yerel yöneticilerimizden, kültür-sanat çevrelerinden ve kamuoyundan destek bekliyoruz.’’