“DENİZ ÇÖPLERİ İL EYLEM PLANI TOPLANTISI” VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Deniz Çöpleri İl Eylem Planı Toplantısı” valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirildi. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıklarımızın kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, "Sıfır Atık" projesinin devamı niteliğinde olan "Sıfır Atık Mavi Hareketi", deniz çöplerine yönelik halkın bilinçlendirilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması çerçevesinde,10 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan himayesinde başlatıldı.

Resim önizlemesi
Vali Yardımcısı Zafer Öz ile ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda ilgili temsilciler tarafından gerçekleştirilen sunumun ardından bir konuşma yapan Vali Mahmut Demirtaş, “İnsan tarafından üretilmiş, deniz ve kıyılarımıza atılmış maddeler denizlerimizin çevresine ciddi zararlar vermekte, başta deniz canlıları olmak üzere ekosistem ve ekonomimizi de olumsuz etkilemektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan himayesinde başlayan bu eylem planında bizlere düşen öncelikli görev mevcut deniz çöplerinin çevreye vermiş olduğu zararı en aza indirmektir.” dedi.

Temiz bir Türkiye için çıkılan bu yolda insanlarımızın gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini dile getiren Vali Demirtaş, kamu temsilcilerine yaptığı konuşmada gelecek nesillerimize temiz bir doğa bırakmak için mevcut deniz çöplerinin temizlenmesi, deniz ve kıyıların kirliliğinin önlenmesi ve halkın bu konularda bilinçlendirilmesi için gerekli gayret ve çabayı göstermeleri gerektiğini söyledi.
Vali Mahmut Demirtaş, başkanlığında gerçekleştirilen toplantı plan doğrultusunda yapılacaklar hakkında katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaları ile sona erdi.

 

KOZAN OSB 2019 YILI OLAĞAN 3. MÜTEŞEBBİS HEYETİ TOPLANTISI VALİ DEMİRTAŞ’IN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ

Bu arada Kozan Organize Sanayi Bölgesi 2019 Yılı Olağan 3. Müteşebbis Heyeti Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Resim önizlemesi
Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirilen ve Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ile müteşebbis heyeti üyelerinin katıldığı toplantıda ilgili yetkililer tarafından Kozan Organize Sanayi Bölgesi hakkında yeni yapılan imar planı revizyonu ve OSB’nin genel durumuyla ilgili bilgilerin verildiği bir sunum gerçekleştirildi.

Resim önizlemesi
Toplantının gündem maddelerinin görüşülmesi ve Kozan Organize Sanayi Bölgesinin genel durumunun değerlendirilmesinin ardından Vali Demirtaş; Adana’nın ekonomik bakımdan daha da büyümesine yönelik yapılacak tüm çalışmalara her zaman desteklerinin tam olacağına dikkat çekerek Adana’nın ekonomik faaliyetlerini ve istihdam gücünü arttıran yatırımlardan biri olan Kozan Organize Sanayi Bölgesinin potansiyelinin arttırılması için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inancının tam olduğunu belirtti. Toplantı karşılıklı görüş alışverişiyle sürdü.