MÜTEAHHİTLİK YASASI SEKTÖRDE ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRECEK

AKAMDER Dernek binasında gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Çevre Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin ve Müdür Yardımcısı Mehmet Akbal, AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya ve üyeler katıldı. Müteahhitlik yasası hakkında önemli bir sunum yapan Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, AKAMDER ve AYAMDER üyeleri bir arada yasayı masaya yatırarak görüş alışverişinde bulundular.

Resim önizlemesi

ARTIK ÖNÜNE GELEN MÜTEAHHİTLİK YAPAMAYACAK

AYAMDER Başkanı Nadir Vurankaya açıklamasında “Bu toplantının sektör açısından çok önemli olduğunu ve yasanın tüm çerçevede düzenleme gerektirdiğine” dikkat çekti. AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu “Bizler sektörümüzün sorunlarını bir bir çözen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’ a teşekkür ederiz” dedi.

Çevre Şehircilik Adana İl Müdürü Halit Ergin “Müteahhitlerinin Sınıflandırması Kayıtlarının Tutulmasıhakkında 02.12.2019 de yürürlüğe giren yönetmeliğin; artık herkesin Müteahhitlik yapamayacağı anlamına geldiğini” söyleyerek “işini sektörde gerçek anlamda yapan Müteahhitlerin de artık bu haksız rekabetten önemli ölçüde kurtulduğunu” ifade etti.

Resim önizlemesi

ASANSÖR DEYİP GEÇMEMEK GEREKİYOR

Toplantının sponsorluğunu üstlenen VULKAN ASANSÖR AŞ yetkilisi Kerim Ozan Gökoğlan açıklamasında “Sektör temsilcileriyle bir arada bulunmaktan memnuniyetini dile getirdi. Yeni Yasanın öneminin yanı sıra hiç göz ardı edilmemesi gereken binalardaki asansörlerin temin, bakım ve yapımı hakkında” açıklamalarda bulunarak “Güvencemiz Tecrübemiz; Asansör sistemleri üretiminde kullandığımız malzemelerin en kaliteli olanlarını kullanarak ve çalışan ekiplerimizin uzmanlık seviyesini sürekli yükselterek bölgedeki en iyi asansör firması olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ama asansör deyip geçmememiz gerekiyor. İnşaatın en önemli hayati argümanıdır, dikkate en başta alınması gerekiyor” dedi.