AKAY’DAN BARBAROS MAHALLESİNE ÖNEMLİ YATIRIM

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın geçtiğimiz aylarda yapımını başlattığı Barbaros Mahallesi’ne kapalı semt pazarında sona doğru geliniyor. Semt pazarının Barbaros Mahallesi için önemli bir kazanım olacağını dile getiren Başkan Akay, “14 milyonluk bir yatırımla hizmete sunacağımız kapalı semt pazarında 300 esnafımız hizmet verecek ve bölgedeki trafik akışı da önemli oranda rahatlayacak” dedi.

Resim önizlemesi

EYLÜL AYI İÇİNDE TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Başkan Akay’ın talimatıyla Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve gerçekleştirilen ihalenin ardından inşasına başlanan Barbaros Kapalı Semt Pazarında çalışmalar hızla sürüyor. Barbaros kentsel dönüşüm alanı içerisinde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerine inşa edilen semt pazarının Eylül ayı içinde tamamlanarak hizmete sunulması planlanıyor.

Resim önizlemesi

TRAFİK AKIŞINI RAHATLATACAK

Barbaros Mahallesi’ndeki mevcut semt pazarının kurulduğu yerden dolayı trafik akışında önemli sorunlara neden olduğunu kaydeden Başkan Akay, “Mahalle sakinlerimiz bu nedenle ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Hem mahallemize modern bir tesis kazandırmak hem de yaşanan sıkıntıları gidermek amacıyla projelendirip yapımına başladığımız kapalı semt pazarımız kısa zaman içinde tamamlanacak. Burada yaklaşık 300 pazarcı esnafımız halkımıza hizmet verecek” diye konuştu.

Resim önizlemesi

GES TESİSİ PROJESİ DE HAZIRLANIYOR

14 milyonu aşan bir maliyete sahip olan kapalı semt pazarımızın üzerine GES tesisi yaparak güneş enerjisinden elektrik üretme konusunda da proje çalışmaların da yapıldığını aktaran Akay, “Halkımıza ve Seyhan’ımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.