Hentbol Milli Takımı ve Çukobirlikspor Eski Antrenörü Kazım Tekin, “Başarının Sırrı” panelinde yaptığı konuşmada başarıyı disiplinli, sistemli ve program içinde çok antrenman yaparak ekip çalışmasıyla sağladıklarını söyledi.
Tekin, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) gerçekleştirilen “Başarının Sırrı” konulu panelde atletizmde önemli dereceleri bulunduğunu, uzun yıllar başta futbol ve hentbol olmak üzere bir çok dalda faal sporculuğun yanı sıra hakemlik ve antrenörlük yaptığını, ailece sporu çok önemsediklerini ifade etti.
Hentbol Federasyonu’nun başkanlık hariç tüm birimlerinde görev yaptığını belirten Kazım Tekin, şunları kaydetti:
“1976 yılında kurulan Hentbol Federasyonu’nda önemli görevlerde bulundum. Milli takımla yurt dışına da görevli gittim. Bize hentbolu sevdiren kurucu başkanımız merhum Prof. Dr. Yaşar Sevim’in sayesinde hentbolu çok sevdik. Hentbolda ilk hakem ve antrenörlerden biriyim. Tüm kurslara katılarak kendimi geliştirdim. Çukobirlikspor’da merhum Hasan Baysaler’in bilgisi ve deneyimiyle Çukobirlikspor’a altın yıllarını yaşattık. Yıldız, genç ve büyüklerde defalarca şampiyonluk yaşadık. 1982 yılında kurulun deplasmanlı ligde 25 yılın üzerinde ekip çalışması ve Adanalı sporculara önem vererek bir çok başarı elde ettik. Başta İstanbul olmak üzere tüm deplasman takımları Adana’ya gelirken çekinirlerdi. Şampiyonluk Adana’dan geçerdi. Üzülerek söylemek gerekirse eski başarıları mumla arıyoruz.”

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ ÇOK MUTLU DEĞİL

Panelde konuşan Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Berrin Uygungül, İstiklal Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Tunç, Dervişler Ortaokulu Öğretmeni Görkem Özgenç ve Ada Sokağı Orta Okulu Öğretmeni Nesimi Dağdoğan yaptıkları konuşmada sporun temelini okulların oluşturduğunu, kısıtlı ve zor koşullarda görev yaptıklarını, buna rağmen yetenekli öğrencileri keşfederek spor kulüplerine ve milli takıma kazandırdıklarını ifade ettiler.
Panelde, hentbola hakem, antrenör olarak büyük emeği bulunan ÇÜ BESYO Öğretim Görevlisi Kamil Dikici de “Yanılgılar” adlı sunum yaptı.

KİMLER KATILDI ?

Etkinliğe, BESYO Sekreteri Ayde Yasavbulat, ÇÜ BESYO Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Pervin Bilir, Yrd Doç. Dr. Gonca İnce, BESYO Müdür Yardımcısı Ercan Yeldan, Öğretim Görevlileri Cengiz Şen, Mehmet Bilbek, Tolga Çelik, Mehmet Duman, Ali İhsan Avluk, katılımcılara teşekkür belgesi dağıttı.