DEVA Partisi Seyhan İlçe Başkanı Halit Acı ve yönetim kurulu üyeleri, Taban Güçbirliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, aynı zamanda Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanlığı’na aday olan Cumali Güçtekin’e başarılar diledi.

‘‘EMEKLİLER ÇALIŞMAZLARSA AÇ KALACAKLAR’’ 

Her adaya eşit mesafede olduklarını, kazanan her kim olursa olsun emeklilerin sorunlarına çare arayacağına inançlarının tam olduğunu ifade eden Başkan Halit Acı, ‘’İnsan onuruna yakışan koşullarda yaşamak isteyen emeklilerimiz; kira, doğalgaz, elektrik ve su faturasını ödediği zaman, temel ihtiyaçlarını karşılamak adına ellerinde hiçbir şey kalmıyor. Bu yüzden 8 milyon emekliden, 4 milyonu hala çalışmak zorunda kalıyor. Emekliler Derneği ve emeklilerin yanında duran STK’larla işbirliği yaparak, onların feryatlarını duyurmak için elimizden geleni yapacağız’’ dedi.

Resim önizlemesi

‘‘ZAMANI GELDİĞİNDE HANGİ YÜZLE OY İSTEYECEKSİNİZ?’’

Başkan Acı, şunları kaydetti; ‘’Emeklilerin devasa sorunları var. Bu sorunlar öteleniyor. Çözülecekmiş gibi yapılıyor, umutlandırılıyor emekliler. Ama bakıyoruz hiçbir şey yok. Bir enflasyon hesabına bağladılar emekli aylıklarını. Bugün reform sözü ediliyorsa sosyal güvenlik reformunun  tekrar gözden geçirilip, düzeltilmesi gerekiyor. Son 3 yılda, TÜİK rakamlarıyla gıda fiyatlarına yüzde 68 oranında zam geldi. Ama emeklilere yapılan zam ne? Bugün ülkede 65 yaş üstündeki nüfusun seçmen nüfusu yüzde 13. Bu insanların sorununu çözmeyeceksiniz, hangi yüzle oy isteyeceksiniz?”

‘’BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HAK ARAYACAĞIZ’’

Taban Güçbirliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkan Adayı Cumali Güçtekin ise seçilmesi halinde yapacaklarını şöyle sıraladı; ‘’Öncelikle, emekli vatandaşlarımızın ekonomik sorunlarını çözmek için gayret göstereceğiz.  Göreve geldiğimizde ilk yapacağım projelerin başında, belirli noktalarda oluşturacağımız mini marketler ile emeklilere hizmet sunarken, aynı zamanda istihdam ortamı sağlayacağız. Mutlak suretle derneğimize bir ambulans  tahsis etmeye çalışacağız. Her yıl belirli tarihlerde, emekli üyelerimizin torunları için sünnet törenleri yapılacak, yine eğitim gören çocuk ve torunları için burs imkanı sağlayacağız. Emeklilerimizin faydalanması için yaz aylarında, belirli gruplar halinde denize ve tatil yörelerine gidilmesine olanak yaratacağız. Kurumlarla anlaşmalar yaparak, emeklilerin indirimli ve öncelikli faydalanması için olanaklar yaratmaya çalışacağız. Her şeyden önemlisi  mutlak suretle gerçek anlamda, birlik beraberlik içerisinde emeklilerin örgütlülüğünü ve gücünü kamuoyuna yansıtacağız.’’