ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, sanayi esnafını gezerek sorunlarını dinledi. Esnafın taleplerini de dinleyen Başkan Boydak talepleri yerinde tespitini yaptı. Ceyhan Sanayi Sitesi’nde bulunan esnafla bir araya gelen Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Alper Boydak, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül ile birlikte, işyerlerini dolaşarak esnafın sıkıntılarını dinleyip, hayırlı işler temennisinde bulundu.

BAŞKAN BOYDAK’A YOĞUN İLGİ

Esnaf tarafından oldukça sıcak karşılanan Başkan Boydak, esnafla sohbet edip sorunlarını ve taleplerini not alarak çözüm konusunda elinden geleni yapmaya çalışacağını söyledi. Göreve geldiği günden itibaren esnaf ve vatandaşlarla beraber olan Başkan Boydak, ‘‘Gerek mahallelere yaptığımız ziyaretlerde vatandaşların görüşleri, gerekse esnaflarımızın görüş ve önerileri bizlerin çalışmalarına ışık tutmaktadır. Sizlerin sorunları bizlerin sorunlarıdır. Çözüm bulunması noktasında hep yanınızdayız ˮ dedi.

Ziyaretinden oldukça memnun kalan Sanayi Sitesi esnafları Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak’a çeşitli ikramlarda bulundu. Başkan Boydak esnaflarla çay içip sohbet etti. Yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden sanayi sitesi esnafları, 31 Mart seçimlerinde Başkan Boydak’a başarı dileklerinde bulundu.

BAŞKAN BOYDAK'TAN CEMEVİ'NE ZİYARET

Öte yandan Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Cemevi’ni ziyaret etti. Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Alper Boydak, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Bahadır Odabaşı ve yönetimini Ceyhan Cemevi’nde ziyaret etti. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Bahadır Odabaşı ve yönetimi Başkan Boydak’a Cemevi’ni gezdirerek bilgiler verdi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Bahadır Odabaşı ve yönetimi, Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak’a ve AK Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

‘‘ALEVİ VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİ YERİNE GELECEK’’

Ceyhan’da yaşayan alevi vatandaşların her türlü taleplerine karşılık vermeye çalıştıklarını ve böyle de devam edeceklerini hatırlatan Başkan Boydak, "Sizin talepleriniz bizim de taleplerimizdir. Aynı düşünceye, aynı inanca sahibiz. Ehlibeyt sevgisi noktasında hiçbir farkımız yok. Dolayısıyla bu birlik, beraberlik daha da güçlenerek devam edecek. Ceyhan Belediyesi olarak her türlü talebinize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılık vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

BAŞKAN BOYDAK EĞİTİM-BİR-SEN’LİLERLE BULUŞTU

Bu arada Boydak, 14 Şubat 1992 yılında Mehmet Akif İnan ve 14 arkadaşı tarafından kurulan Eğitim-Bir-Sen’in 27’nci yıl dönümü kutlamalarına katıldı. Eğitim-Bir-Sen’in 27’nci yıl dönümü Devlet Bahçeli Tesisleri'nde verilen yemekte kutlandı. Ceyhan Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen Eğitim-Bir-Sen’in 27’nci yıl dönümü kutlamalarına; Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül, İl Milli Eğitim Müdür Yarımcıları Mustafa Yaylacı, Ömer Oflaz ve Murat Bilal, Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkan Vekili Mustafa Sarı Keçili, İlçe Başkanı Mehmet Edemen, TÜGVA İlçe Başkanı Ata Akgün ve yüzlerce sendika üyesi katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Eğitim-Bir-Sen’in faaliyetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterimi ile başlayan kutlama programında Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak eğitimcilerle buluştu.

EDEMEN: BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Eğitim-Bir-Sen Ceyhan ilçe teşkilatı olarak eğitime verdiği hizmetlerden dolayı Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak’a teşekkür eden Ceyhan İlçe Başkanı Mehmet Edemen konuşmasında; ‘‘Gelenekten beslenerek geleceği aydınlatmak üzere yola çıkan Mehmet Akif İnan ve 14 arkadaşı tarafından kurulan Eğitim-Bir-Sen, hak, adalet, barış, emek ve özgürlük mücadelesinde 27 yılı geride bırakmıştır. Eğitim-Bir-Sen olarak hangi okulumuzun bir eksiği olsa Ceyhan Belediye Başkanımız Ali Alper Boydak hizmetimize koşmuştur. Eğitimciler olarak yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımızı iletiyoruz’’ şeklinde konuştu.

YAYLACI: BAŞKAN BOYDAK’I CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM

Eğitimde sendikacılığın çok önemli olduğunu dile getiren Adana İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yaylacı, ‘‘ Eğitim-Bir-Sen ilçemizde kurulduğunda sadece 10 üyesi vardı. Bugün ki tabloya bakıyorum ki salonlara sığmayan bin 50’nin üzerinde üyeye ulaşmış durumda. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Eğitim camiasına ve sendikamıza verdiği desteklerden dolayı sevgili kardeşim Ceyhan Belediye Başkanımız Ali Alper Boydak’a teşekkürlerimi sunuyorum.’’ şeklinde konuştu.

BAŞKAN BOYDAK: ÖĞRETMENLERİMİZ MUKADDES BİR GÖREV YAPIYOR

Eğitim camiasının her zaman emrinde olacağının altını çizen Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, ‘‘Bu vatana, bu millete en iyi şekilde hizmet edebilme gayreti içerisindeyiz. Geleceğimizi, nesillerimizi yetiştiren sevgili öğretmenlerimiz çok mukaddes bir görevi icra ediyor. Bizleri yetiştiren hocalarımında emekleri çoktur, buradan hürmetlerimi iletip, ellerinden öpüyorum. Bu memleket kıyamete kadar baki kalacak ve inşallah o bayrağımız göklerden eksik olmayacak. Öyle bir nesil yetiştireceksiniz ki, o gezi olaylarında zulüm 1453’te başladı diyen sapıklar türemeyecek. Bizim ecdadımız 1453 tarihinde Bizans’ın son kalıntılarını Anadolu’dan silen 21 yaşında bir çağı açıp bir çağı kapatan, İslam’a bayraktarlık yapmış Osmanlı'nın neferi olan Fatih Sultan Mehmet Han' ı en iyi şekilde bilen ve gelecek nesillere anlatan nesiller yetiştireceğiz inşallah’’ şeklinde konuştu.

BAŞKAN BOYDAK: CEYHAN’I YAŞANABİLİR MODERN BİR KENT YAPACAĞIZ

Projelerinden ve geleceğin Ceyhan’ından da bahseden Cumhur İttifakı Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, ‘‘ Beş yıl içerisinde ilçemizi spor kompleksleri, kentsel dönüşüm alanları, millet bahçesi ve modern parklarla donatacağız. Yatırımcılar geldiği zaman artık başka bir şehirde yaşamayı düşünmeyecek. Hep birlikte el ele vererek Ceyhan’ımızı modern yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. 1,5 yıllık ara görev süremizde yapacağımız projelerin alt yapı çalışmalarını ilgili bakanlıklarımızla birlikte tamamladık. Projelerimizi bakanlıklar tarafından 2020-2021 yılı yatırım programı kapsamında hayata geçireceğiz.’’ dedi.
Eğitim-Bir-Sen’in 27’nci yıl dönümünü kutlamaları konuşmaların ardından akşam yemeği ve müzik dinletisiyle sona erdi.