Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Miraç Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.
Miraç Kandilinin İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını dileyen Belediye Başkan Boydak,
"Ramazan'ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı'nın içindeyiz. Buram buram rahmet ve bereket kokan bu aylar içerisinde de kandillerin ayrı bir yeri vardır.
Peygamber Efendimizin kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk'a ulaştığı Miraç Kandili’ni idrak ediyoruz. Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım.” Dedi.

Başkan Boydak mesajını şöyle devam etti.:
“Bu önemli günlerde çevremizle, yakınlarımızla olan bağlarımızı gözden geçirirken doğruluğun, dürüstlüğün; paylaşımın, hak ve hukuka riayetin insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu unutmayalım.
Bu mübarek günler vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri, kırgınlıkları bir tarafa bırakalım, tüm dünyada sıkıntı çeken kardeşlerimiz için dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyor, mübarek günlerin milletimizin birliğine, beraberliğine; sevginin, saygının artmasına vesile olmasını diliyorum.”