Adana'da evini bastıkları kişiyi darbeden zanlılar, yanlışlıkla kendi arkadaşlarını silahla öldürdü. Dövdükleri şahsı kaçırıp işkence yaparak suçu üstlenmesini isteyen zanlılar, polisin çapraz sorgusunda yakayı ele verdi.
17 Şubat günü merkez Seyhan ilçesinde 2 katlı evin 1. katında iddiaya göre Muzaffer Oğan (26), Taner Ç.'nin (26) evinin önünde öldürülmüş halde bulundu.

 

 

Bir kişinin öldüğü silahlı kavgayla ilgili gözaltına alınan 8 şüpheliden 2'si tutukland ile ilgili görsel sonucu

YANLIŞLIKLA KENDİ ARKADAŞLARINI ÖLDÜRDÜLER

Harekete geçen Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği dedektifleri zanlıları tespit edip yakalamak için çalışma başlattı. Polisin yaptığı çalışmada Taner Ç. ile Ahmet A. (34) arasında daha önce mahalledeki güç mücadelesinden dolayı husumet olduğunu, olay günü de telefonla konuşup küfürleştiklerini tespit etti. Küfürleşmenin ardından Ahmet A. yanına kardeşi Erdal A. (36), arkadaşları Muzaffer Oğan, Fikret A.'yı (32) alarak Taner Ç.'nin evine baskına geldiği, kapıyı kırarak içeri girip Taner Ç.'yi darbetmeye başladı. Bu arada Taner Ç.'nin yanında arkadaşı Cumali Y. de (32) bulunuyordu. Kavga seslerine gelen ev sahipleri kardeşler Bahri (39), İsmail (35) ve Volkan A. da (32) kavgayı ayırmak istedi. Ancak bu sırada zanlılardan birinin tabancasının patlaması sonucu Muzaffer Oğan yaralandı. Baskına gittikleri evde yanlışlıkla kendi arkadaşlarını öldürdüler, suçu üstlenmesi için bir başkasına işkence yaptılar.

Baskına gittikleri evde yanlışlıkla kendi arkadaşlarını öldürdüler, suçu üstlenmesi için bir başkasına işkence yaptılar

CESEDİ, EVDEN SÜRÜKLEYEREK ÇIKARDILAR

Zanlılar yaralı arkadaşlarını bırakıp Taner Ç.'yi alıp olay yerinden uzaklaştı. Bu arada Muzaffer Oğan hayatını kaybetti. Ev sahibi 3 kardeş ise öldürülen kişinin evlerinde kalmaması için cenazeyi sürükleyerek dışarı çıkartıp evinin önüne bıraktı. 3 kardeş daha sonra ambulansı aradı. Ancak gelen sağlık ekipleri şahsın karnından giren kurşunla hayatını kaybettiğini belirledi.

CİNAYETİ ÜSTLENMESİ İÇİN İŞKENCE YAPTILAR

Bu arada zanlılar Taner Ç.'yi bir eve götürüp burada işkence yaptılar. Taner Ç.'nin yüzüne ve kafasına tabancayla vurup yaralayan zanlılardan Ahmet A. "Polise gidip Muzaffer'i öldürdüğünü söyleyeceksin yoksa seni burada öldürürüz" dedi. Bunun üzerine Taner Ç. suçu üstlenmeyi kabul etti. Muzaffer Oğan'ın ölümüne neden olan tabancayla da boş araziye götürülen Taner Ç. bir el ateş ederek elinde barut izi kalması sağlandı. Daha sonra da Ahmet A., Taner Ç. ile birlikte eve gelip polisi arayarak teslim oldu.

Baskına gittikleri evde yanlışlıkla kendi arkadaşlarını öldürdüler, suçu üstlenmesi için bir başkasına işkence yaptılar

ÇAPRAZ SORGUDA HER ŞEYİ İTİRAF ETTİLER

Taner Ç. ilk ifadesinde Muzaffer Oğan'ın evi bastığı için kendisinin öldürdüğünü öne sürdü. Ancak polis buna inanmayarak Taner Ç.'yi çapraz sorguya aldı. Ahmet A.'yı da sorgulayan polis çelişkiler olduğunu görünce Taner Ç.'nin yalan söylediğini belirleyip yaptığı sorguda Taner Ç. her şeyi itiraf etti. Bu arada, ev sahibi 3 kardeş de gördükleri her şeyi anlattı. Bunun üzerine polis aralarında Ahmet A. ve arkadaşları, ev sahibi 3 kardeş ve otoparkta zanlıları sakladığı öne sürülen İshak A.'nın da bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Ahmet A. ve Taner Ç. tutuklanırken, 5 zanlı adli kontrol şartıyla, 1 zanlı ise savcılıktan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.