İFTAR YEMEĞİNDE YUMURTA ATTILAR

Adana'nın Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, katıldığı iftar programında bir grup tarafından yumurtalı saldırıya maruz kaldı. Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi'nde belediyenin verdiği toplu iftar yemeğine katılan Seyhan Belediyesi Başkanı Akif Kemal Akay, altı kişilik bir grubun yumurtalı saldırısına uğradı. Saldırıda kırık yumurtalar başkanın başına ve vücuduna isabet etti.  

Akif Akay'a İftar Yemeğinde Çirkin Saldırı! - ObjektifA Adana'nın en  tarafsız, doğru ve hızlı haber sitesi

"ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUM"

Bu arada İnsegram üzerinden açıklama yapan Akay, "Sevgili Hemşehrilerim, beni ve sağlığımı merak etmeniz üzere sizlere açıklama yapma gereği duydum. Gün aşırı gerçekleştirdiğimiz iftar yemeklerimizin bugünki Dağlıoğlu Mahallesi programında tarafıma yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın hakim olduğu Ramazan ayını geçirdiğimiz bu günlerde öfkeyle yapılan bu hareketi üzüntüyle karşılıyorum. Elbette yapmış olduğumuz hizmetlerden rahatsız olanlar olacak, olmaya devam edecek ancak bunlar bizi yolumuzdan döndüremeyecekler. Ben iyiyim, beni merak etmeyin. Arayan, soran, yazan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.

SALDIRGAN MAR-DER ÜYESİ ÇIKTI

Öte yandan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a Dağlıoğlu Mahallesi’ndeki iftar yemeği sırasında gerçekleştirilen  yumurtalı saldırının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.
Çirkin saldırıyı yapanların Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MAR-DER) üyesi olduğu kesinleşti.
İ .K. adlı dernek üyesinin yanındaki kişilerle birlikte Başkan Akay’a yumruklarla saldırdığı belirlendi. Adana polisinin olaya ilişkin soruşturması devam ediyor.

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından Akay'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Çelik mesajında, "Adana Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Taciz ve kaba kuvvet bir çözüm yöntemi değildir. Kaba kuvveti asla mazur görmeyiz. " ifadesini paylaştı.

Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'a İftarda çirkin saldırı