Vali Mahmut Demirtaş’ın Eşi Beyhan Demirtaş, DSİ Şehidi Yasin Tanboğa, Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç ve DSİ Şehidi Mahmut Pakyürek’in ailelerini ziyaret etti.
İlk olarak Zeytin Dalı Operasyonu sırasında şehit olan DSİ Personeli Mahmut Pakyürek’in Çukurova ilçesinde ikamet eden eşi Fadime Pakyürek’i ziyaret eden Beyhan Demirtaş, milletimizin gönüllerinde ebedi bir yer edinen şehitlerimizin çok değerli ailelerinin daima yanlarında oldukları mesajını verdi.

 

Ardından Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Aktütün beldesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç’un Yüreğir ilçesi Yurt Mahallesinde ikamet eden ailesi ile bir araya gelen Demirtaş, şehidin annesi Rukiye Koç ve babası Şakir Koç’un acısına ortak oldu.

ACILI AİLELERE MORAL VERDİ ÇOCUKLARINI SEVDİ

Devletin ve milletin her ferdinin şehitlere ve şehit ailelerine daima şükran ve minnet duyacağını ifade eden Hanımefendi Beyhan Demirtaş, son olarak DSİ şehitlerinden Yasin Tanboğa’nın Çukurova ilçesi Mahfesığmaz Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret ederek eşi Esra Tanboğa ile görüştü.

Türk milleti olarak kutsal saydığımız bu toprakların bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda canlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatacaklarına değinen Hanımefendi Beyhan Demirtaş, şehitlerimizin geride bıraktığı ailelerini hayatta her zaman baş tacı edeceklerini sözlerine ekledi.
Sohbet eşliğinde geçen ziyaretlerde şehit aileleri ise Vali Mahmut Demirtaş’ın Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.