CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut'un CHP'nin Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kutlama  mesaı yayınladı. Bulut açıklamasında şunları kaydetti. "Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önder MustafaKemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet’i kurarakdemokrasimizi inşa etmiş, çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin temellerini atmıştır.
Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olan asırlık çınar CHP, yalnızca ulusumuzun kaderini değiştirmekle kalmamış, mazlum halklara da umut olmuştur.
Tüm ezilenlere, onurluve bağımsız bir yaşamın mümkün olduğunu kanıtlamıştır.
Partimiz, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik,onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi için mücadeleetmiştir ve mücadele etmeye de devam edecektir.
Atatürk devrimlerine inanan herkesin ortak paydası CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insanhaklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur.
Çünkü CHP, ayrıştırılan Türkiye’nin tutkalıdır.
CHP, umudun adıdır.
Eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir.
Kuruluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmekbizler için bir borç olduğu kadar bir mirastır.
Toplumsal barış ve huzur için ülkemizin bugün her zamankinden daha fazla CHP’ye ihtiyacı vardır.
Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan,Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görevdüşmektedir.
CHP, her bir üyesiyle, her bir neferiyle, dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetin kazanımlarını korumak için mücadeleye devam edecektir.
Başta Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere yürekten bağlı olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimizeşükranlarımı sunuyorum.
Bir neferi olmaktan onur duyduğum, Türkiye’nin kurucu gücü, çağdaş, aydınlık yüzüpartimizin 95.kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."