Bugün hava nasıl olacak sorusu kar uyarılarının ardından günün en çok araştırılan konuları arasında yer aldı. Hava sıcaklıklarının düşmesi sonucu Türkiye geneli karlı ve yağışlı havanın etkisi altına girerken, birçok il için sarı ve turuncu alarm verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 26 Ocak 2024 hava durumu değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinde bugün yoğun bir yağışlı hava bekleniyor. Kıyı bölgelerde yağmur ve sağanak yağışların hakim olması, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı görülmesi öngörülüyor.

3 İLE TURUNCU KODLU KAR UYARISI: HAKKARİ, ŞIRNAK, BOLU

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI

Kar yağışının bu gece saatlerinden itibaren Bolu çevreleri, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yüksekleri, bugün Güneydoğu Anadolu bölge geneli, Hatay, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van'ın güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Ayrıca, bu gece ve Cuma sabahı boyunca pus ve yer yer sis oluşumu, iç ve doğu bölgelerde ise buzlanma ve don olaylarının yaşanması tahmin ediliyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile bugün bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sakarya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur, güneydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

EDİRNE 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

İSTANBUL 2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, Anadolu yakası ile zamanla il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELİ 6°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TEKİRDAĞ 4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimleri ile Aydın ve Manisa çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, bugün bölgenin iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve bugün sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -2°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı kar yağışlı

DENİZLİ 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı yağmur ve yüksekleri karla karışık yağmurlu

İZMİR 6°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

MUĞLA 1°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, bugün iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve bugün sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADANA 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yağmur, bugün zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

MERSİN 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece kuzeybatısı ve güney kesimleri ile bugün bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde bu gece ve bugün sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA 0°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ESKİŞEHİR -2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

KAYSERİ -3°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı kar yağışlı

KONYA -1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, bugün karla karışık yağmur ve zamanla kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor, Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Bolu çevreleri ile Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri ve Kastamonu'nun kuzeyinin yükseklerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve bugün sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU -1°C, 2°C

Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU -1°C, 3°C

Çok bulutlu, yüksek kesimlerinde kuvvetli olmak üzere kıyıları yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, iç kesimleri kar yağışlı

SİNOP 7°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 5°C, 7°C

Çok bulutlu, yükseklerinde yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bugün zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve bugün sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

RİZE 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün zamanla aralıklı yağmurlu

SAMSUN 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün zamanla aralıklı yağmurlu

TOKAT 0°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün zamanla aralıklı karla karışık yağmurlu

TRABZON 4°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün zamanla aralıklı yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van'ın güney çevrelerinde kuvvetli, yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bu gece ve bugün sabah saatlerinde pus yer yer sis hadisesi bekleniyor.

AĞRI -10°C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı kar yağışlı

ERZURUM -8°C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı kar yağışlı

MALATYA -1°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN -8°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren batısı ile bugün bölge genelinin yağmur ve sağanak, bugün zamanla kuzey ve batısında karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bugün batısı ile zamanla bölge genelinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 0°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

GAZİANTEP 0°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yağmurlu, bugün zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün kuvvetli olması bekleniyor.

MARDİN 1°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bugün kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 2°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren yağmurlu, bugün zamanla kuzey kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün kuvvetli olması bekleniyor.