Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan dava açılan ve ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen sanık 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Halil Külahlıoğlu ve avukatı katıldı.
Külahlıoğlu savunmasında, ByLock kullanıcısı olmadığını ileri sürerek, "FETÖ/PDY'yle bir bağlantım yok. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum." dedi.
Cumhuriyet savcısı ise sanığın ByLock kullanıcısı olduğu dikkate alınarak cezalandırılması ve hükmen tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde değerlendirmesini sundu.
Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Külahlıoğlu'nu 9 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Fetö Sanığı Eski Hakim Çifte Hapis Cezası
Öte yandan Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan eski hakim 9 yıl 9 ay, eşi de 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Mehmet Fatih Göksan ve Melike Göksan ile avukatları katıldı.
Sanık Melike Göksan savunmasında, ByLock yüklemediğini ve kullanmadığını belirterek, "FETÖ/PDY terör örgütüyle bir ilgim yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum." dedi.
Sanık Mehmet Fatih Göksan da suçlamaları kabul etmeyerek beraatini istedi.
Cumhuriyet savcısı ise sanıkların ByLock kullanıcısı oldukları tespiti nazara alınarak cezalandırılması ve hükmen tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesi yönünde mütalaasını sundu.
Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Fatih Göksan'a 9 yıl 9 ay, eşine de 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.