Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şubenin dün sabah gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınanlar arasında Mehmet Akif Köksal adlı bir avukat da bulunuyor.
Adı geçen avukatın, Turgut Özal Bulvarı’ndaki bir akaryakıt istasyonuna ruhsat alınması noktasında gözaltındaki Yaşar Berçin adlı şüpheli ile birlikte hareket ettiği, (avukatlık sözleşmesi adı altında) 375 bin liralık dolandırıcılık olayının sözkonusu olup olmadığı soruşturuluyor. Soruşturmanın salt bu çerçevede dosdoğru MHP’li bir belediye meclis üyesine kadar uzanabileceği belirtiliyor.
Ayrıca Adana Adliyesinde görevli zabıt katibi Gökhan Y. de gözaltında.. Bu şahsın çete mensuplarına istenilen kişiler hakkında mahkeme kararlarının fotokopilerini gizlice sızdırdığı vurgulanıyor.
Çeteye yönelik soruşturmanın bir tek olayla ilgili olmadığı, yağmur gibi yağan şikayet başvuruları üzerine dosyanın kapsamının genişletildiği edinilen bilgiler arasında.
Bunlar arasında faizle para verilen bir veterinerin borcunu ödeyememesi üzerine çiftliğindeki hayvanların yağmalanması bile var. Özel hayata tecavüz, şantaj, tefecilik, yağma mağdurları teker teker emniyete ifade için çağrılıyor.
Milli Emlak’a ait ‘olumsuz cevap içeren’ yazışmalarının adam kullanma vasıtasıyla postadan alınıp tahrif edilerek olumluya çevrildiği iddiası da emniyetçe soruşturuluyor.
Gözaltındaki Yaşar Berçin ve Ahmet Atma’nın, üzerine çöreklenmeye çalıştıkları kişilere gazeteci E.Y’ye sosyal medyadan tehdit ve hakaret ettirdikleri iddialar arasında.
Öte yandan gözaltına alınan 12 kişiden üçünün Ankara’da yakalandığı öğrenildi. 

Çetede yok yok ile ilgili görsel sonucu

“500 Bin Lira Vermezsen Kocana Söyleriz”

İddiaya göre, çete mensupları kadına ‘Patronunla ilişkin var.. Bize 500 bin TL vermezsen bunu kocana belgeleriz...” dedi.. Çaresiz kadın patronuyla birlikte çete elemanlarının dediğini yapmak zorunda kaldı..
Ancak Organize suç çetesinin hesabı Adana Emniyetinden döndü.. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri "tefecilik, şantaj ve yağma için çıkar amaçlı suç örgütü" kurulduğu ihbarı üzerine yaptıkları 3 aylık takibin sonucunda 1'i kadın 12 zanlının "tefecilik ve yağma için çıkar amaçlı suç örgütü" kurduğunu tespit etti.. Sorgusu süren zanlıları önümüzdeki günlerde adliyeyle sevk edilecek.