ÇOCUKLARIN BAYRAMLIKLARI BAŞKAN ANNEDEN

Yaptığı sosyal yardımlar nedeniyle Ceyhan’da Başkan Anne olarak bilinen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem yaptığı yardımlara bir yenisini daha ekledi. Başkan Erdem Ramazan Bayramı arifesinde dar gelirli ailelerin çocuklarına bayramlık hediye etti.
Ceyhan Belediyesi dar gelirli vatandaşlara yaptığı ayni yardımlara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Özellikle korona virüs salgınından sonra ekonomik güçlük yaşayan ailelerin artması ile sosyal yardım hizmetlerini arttıran Ceyhan Belediyesi dezavantajlı semtlerde ikamet eden, aralarında şehit çocuklarının da bulunduğu 200 çocuğa bayramlık hediye etti.

Resim önizlemesi

Bayramlıkları Kendi Elleriyle Seçti

Çocukları evlerinde ziyaret ederek kendi elleriyle bayramlıklarını hediye eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “ Bu yıl maalesef çocukların ev ev dolaşıp şeker toplayamadığı, sokaklarda oynayamadığı buruk bir bayram geçireceğiz. Ancak ne şartta olura olsun çocukların bayram sevincini yaşamaları çok önemli. Ceyhan Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde dar gelirli vatandaşlarımıza destek olmak için çalışmalar yürütüyoruz. 200 çocuğumuza mağazalardan özel olarak onlar için seçtiğimiz, etiketleri üzerinde, yepyeni bayramlıklar hediye ettik. Bayram sevinci tüm ömürlerine yayılsın. Bayram sabahı bayramlık sevinci ile uyansınlar istiyorum” ifadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

CEYHAN'DA BAYRAM TEMİZLİĞİ

Bu arada Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Cumhuriyet Meydanı’ndaki ve belediye binası önündeki Atatürk, Zübeyde Hanım ve Türk Bayrağı heykellerini dip bucak yıkattı.
“Ceyhan’ı evim gibi pırıl pırıl yapacağım” diyerek göreve başlayan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Ramazan Bayramı’nda uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını da fırsat bildi. İlçe merkezindeki Atatürk’e ve Zübeyde Hanım’a ait büstleri ve belediye binasının önünde yer alan Türk Bayrağı heykelini köpüklü suyla ve fırçayla yıkattı.

Resim önizlemesi

Atatürk ve Ay Yıldız Heykeli Foşur Foşur Yıkandı

İlçe merkezinde, bütün resmi törenlerin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Atatürk büstünün yıkanması sırasında açıklamada bulunan Başkan Hülya Erdem; “ İlçemizde bütün resmi törenler Atamızın bu heykelinin önünde yapılıyor. Ve etrafındaki yeşil alan nedeniyle insan yoğunluğunun olduğu bir lokasyon. Malum bu sıralar korona virüs salgını ile de mücadele ediyoruz. 4 günlük sokağa çıkma yasağını da fırsat bilip ilçemizde güzel bir bayram temizliği yapalım dedik.

Resim önizlemesi

Aynı şekilde belediyemizin önündeki Ay Yıldız heykelini, Atatürk büstünü ve yine meydandaki Zübeyde Hanım büstünü de köpüklü suyla yıkıyoruz. Bu heykeller bize Atatürk, vatan ve bayrak sevgimizi hatırlatan kıymetli sembollerdir. Onlara tertemiz olmak yaraşır” ifadelerini kullandı.

Ceyhan'da çocuklar bayrama mutlu girdi...