Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıldönümünde düzenlenen etkinliklere katıldı. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle andıklarını ifade eden Başkan Erdem, "Onların kahramanlıkları sayesinde bugünlere geldik, tarihin seyrini değiştirecek destanlar yazdılar, Vatan onlara minnettardır" dedi.

Resim önizlemesi

Büyük zaferin yıldönümü ve şehitlerimizi anma etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı, Asri Mezarlık ve Murat Göğebakan Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ile Ceyhan Gazi ve Şehit Aileleri Dernek Başkanını temsilen şehit abisi Osman Koç, Atatürk büstüne çelenk sundu.

Resim önizlemesi

Ceyhan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Yusuf Tuğrul, İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Satılmış Çal, Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanını Temsilen Şehit Abisi Osman Koç, STK Başkanları, kurum müdür ve amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Resim önizlemesi

Ceyhan Asri Mezarlığı Şehitliğinde devam eden anma törenlerinde Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, şehit aileleri ile tüm şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve dualar okudu. Murat Göğebakan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Yılmaz, Devletimizin Kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum" dedi.

 CTB'DE TÖRENLERDEKİ YERİNİ ALDI

Öte yandan Çanakkale Zaferimizin 106. Yıl dönümü nedeniyle Ceyhan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen anma ve çelenk koyma törenine CTB Meclis Başkanı Ali Cem Sandıkçı ve Genel Sekreter Yeliz Aydar'da katıldı. T örenin ardından Asri Mezarlıkta  tüm şehitlere dua edildi.