Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Ceyhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100 yılında anlamlı programlar düzenledi.
Ceyhan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılı Ceyhan Cumhuriyet Meydanındaki törende Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Milletvekilleri; Neslihan Hancıoğlu, Burcu Köksal, Suzan Şahin, Aysu Bankoğlu, Müzeyyen Şevkin, Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu, CHP İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilciler katıldılar. Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması takiben Dr. Bayram Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaptı. Akabinde Milletvekilleri ve Başkan Erdem Ceyhan Belediyesi Encümen salonunda basın toplantısı gerçekleştirdi.

Resim önizlemesi

KURTULUŞUN 100.YILI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI

Halk oyunları ekiplerinin gösterileri 6 Ocak 1922 tarihinde Ceyhan ’nın Düşman işgalden kurtuluşunun büyük Türk Bayrağı asılarak kutlandığı Halk oyunları ekibiyle halaylar çekerek ‘Kurtuluş’ coşkusunu yaşayan Erdem , etkinlik sonrasında Ceyhan esnafını ziyaret edip, yurttaşların Kurtuluş Bayramını kutladı.

Resim önizlemesi

KAHRAMANLARA SAYGI

Murat Göğebakan Kültür Merkezi Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte ise katılımcılar Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin Önderi, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve kahramanlar anısına saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın coşkuyla söylendi.

Resim önizlemesi

“İNŞALLAH YÜZYILLARA YENİ YÜZYILLARI EKLERİZ VE BU HEP 6 OCAK OLUR”

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; "6 Ocak 1922 tarihinde öncelikle başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ve sonra Sinan Tekeli paşamızın önderliğindeki Kuvay-ı Milliye güçlerinin sayesinde yenerek bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu kurtuluş mücadelesinde canlarını hiçe sayarak Ceyhan’ımız için savaşan kahraman ecdadımızın ruhları şad olsun.Bizlerde bu kahraman ecdadın torunları olarak büyük Atamızın bizlere bıraktığı mirası daha ilerilere taşıyabilmek için nasıl ki yıllar öncesinde özgür, demokratik ve çağdaş bir Ceyhan var ise şimdi de ihmal edilmiş, sınırlandırılmış ve köreltilmiş Ceyhanın ve halkının gönüllerini fethedecek projelerimizle ve çalışmalarımızla Ceyhan’a ve halkına hizmet sunmaktayız. 

Resim önizlemesi

Bizler Ceyhan’ı ve halkını yıllardır ileriye değil de sürekli geriye götüren yönetimlerin aksine değerli topraklarımızı, kaynaklarımızı ve sanayimizi Ceyhan halkı için en yararlı olacak şekilde kullanarak halkımızı özellikle gençlerimizi ve kadınlarımızı büyük oranda işin içine katarak hep birlikte bir kalkınma süreci başlattık. Bunun için de yılmadan devam edeceğiz. Sevgili hemşerilerim ben Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem olarak Ceyhanın kendi kaderine bırakılmasına göz yummayarak Ceyhan için gece gündüz çalışmaya ve Ceyhan’ı yeniden Adana’nın göz bebeği yapmaya devam edeceğiz. Ceyhanın 100. Yıl kurtuluşunda mücadele veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ki silah arkadaşlarına ve can veren aziz şehitlerimize sonsuz minnet ve teşekkürü borç bilirim türk milletinin evlatları olarak milli mücadele ve kurtuluş hareketini büyük bir gururla anmaktayız. Tüm hemşerilerimizin 6 Ocak kurtuluş bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Resim önizlemesi