Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Gençlik Kolları Başkanlığı ve çeşitli kademelerinde görev alan Mali Müşavir Yüksel Karaaslan’ın Milletvekili a.Adaylığını açıklaması parti tabanında büyük sevinç yaratmıştı. CHP ve diğer partilere mensup birçok işadamının onuruna yemek verdiği Yüksel Karaaslan’a “Sonuna kadar seninle beraberiz” desteği verildi.
CHP Adana Milletvekili a.AdayıYüksel Karaaslan için verilen yemeğe CHP Adana eski il başkanlarından Yusuf Akıncı, eski aday adaylarından Dr. Ahmet Nisanoğlu, geçen dönem Tufanbeyli CHP belediye başkan adayı Ahmet Aktürk gibi isimler de katıldı.
Milletvekilliği a.Adaylığına destek veren dostlarına teşekkür ettiğini belirten Yüksel Karaaslan, “Bizim meselemiz ülke meselesidir. Meclise girmem halinde ülkemizin ve Adana’mızın çıkarları için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

NEDEN ADAY ADAYI OLDUM?

CHP Adana Milletvekili a.Adayı Yüksel Karaaslan, 25 yıldır CHP’de istikrarlı ve disiplinli bir şekilde her ortam ve her koşulda yaptığı hizmetlerini milletvekili olarak sürdürmek istediğini ifade ederek, “Adana’mızın tüm ilçelerinde ve sokaklarında, mahallelerinde parti üyelerimizle, delegelerimizle, demokratik kitle örgütleriyle, yöre dernekleriyle kurduğumuz sağlıklı iletişimimi yaptığımız çalışmalarımızı, tabanın sesi olarak TBMM’de devam ettirmek için aday adayı oldum” diye konuştu.

İLÇELERİ VE KÖYLERİ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

Yüksel Karaaslan, 4 aydan bu yana eşi ile birlikte ilçeleri ve köyleri gezip partinin politikalarını, tüm üyelere ve seçmenlere en iyi şekilde anlatmaya devam ettiğini vurgulayıp, “Gerek meslek hayatımda, gerekse CHP’de üstlendiğim tüm görevlerde her zaman güler yüzlü oldum. Kısır çekişmelerden ve tartışmalardan uzak kaldım. Aynı ilkeli duruşumu milletvekili olarak sürdürmek istiyorum. Cumhuriyet değerlerine, Atatürk ilk ve devrimlerine sahip çıkarak, kavgasız, çekişmesiz, proje üreten, herkesi kucaklayan, kimseyi ötelemeyen ve yok saymayan bir anlayışla milletvekilliği yapmak için aday adayı oldum” şeklinde konuştu.