Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, toplumun tüm kesimleriyle buluşmalarını aralıksız sürdürüyor. Ziyaret, toplantı ve görüşmelerin tamamında ‘Önce Adana’ şiarıyla hareket eden CHP milletvekilleri, sorunların çözümü için siyasi partilerin tüm milletvekillerini samimiyetle aynı masa etrafında toplanmaya çağırıyor.

“TARIMIN BAŞKENTİ OLMALIYIZ”
Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut’un önceki günkü ilk durakları Adana Ticaret Borsası (ATB) oldu. ATB Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Osman Bağış ve yönetim kurulu üyeleriyle borsanın yeni hizmet binasında bir araya gelen milletvekilleri, toprağı, iklim yapısı, güneşi ve geniş altyapı olanaklarıyla özel bir öneme sahip olan Adana’nın tarımın başkenti olabileceğine işaret etti. Tarımsal üretim maliyetlerinin azaltılması, üretim ve çiftçinin desteklenmesi, tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için Adana'ya özel bir statü sağlanmasının önemine işaret eden CHP milletvekilleri, yeni hizmet binasının borsa camiasına hayırlı olmasını diledi.


EMEKLİ SUBAYLARI UNUTMADILAR
Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut’in ikinci durağı Türkiye Emekli Subaylar Derneği Adana Şubesi'ydi. Başkan Süleyman Sırrı Saraçoğlu ve emekli askerlerle bir araya gelen milletvekilleri, “Ülkemize yönelik her türlü saldırının karşısında durarak vatanımız için canıyla ve kanıyla bedel ödeyenlere borcumuzu ödemek mümkün değil. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, onun izinde görevlerini yerine getiren ve emekli olan tüm askerlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi. Milletvekilleri, emekli subayların sorunlarına meclis çatısı altında çözüm aramaya özen göstereceklerini vurguladı.

ECZACILARIN SORUNLARINA EĞİLDİLER
Buradan Adana Eczacı Odası’na geçen CHP milletvekilleri, Oda Başkanı Ersun Özkan ve yönetim kurulu üyeleriyle buluştu. İlaç Alım protokollerindeki sorunlardan yaşadıkları sıkıntılara ve eczane pazarının daralmasına dek problemleri ele alan ve birlikte mücadeleyi konuşan milletvekilleri, son torba yasada eczacıların serzenişlerine kulak tıkayan siyasi partileri ve eczacı milletvekillerini kamuoyunun takdirine bıraktı.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN BELİ BÜKÜLÜYOR
Barut, Sümer, Şevkin ve Bulut, daha sonra Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve müteahhitlerle dernek merkezinde bir araya geldi. Dövizin son günlerdeki olağanüstü yükselişinin toplumun tüm kesimlerine olumsuz yansıdığını, halkın mutfağının adeta ateş aldığını ifade eden CHP milletvekilleri, “İnşaat sektörü ekonominin lokomotifi olarak bilinir ancak dövizden daha fazla yükselen demir ve çimento gibi maliyet kalemleri herkesin belini büküyor. İnşaat sektörü bileşenleriyle sorunların çözümü için işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

VETERİNER HEKİMLERLE GÖRÜŞTÜLER
Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse ile de görüşen milletvekilleri, veteriner hekimlerin fiili hizmet zammı olarak bilinen yıpranma payından yararlanması için meclise önerge sunduklarını, veteriner hekimlerin de sağlıkçı statüsünde olması gerektiğini ve önergenin takipçisi olacaklarını ifade etti.

SARIÇAM’IN SORUNLARINA KAYITSIZ KALMADILAR
Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, bu ziyaretin ardından 'Sarıçam için biriz, birlikteyiz' diyen Sarıçam Platformu bileşenleriyle bir araya geldi. Sarıçam’ın daha çok kalkınması, gelişmesi ve sorunlarından kurtulması için ortak hareket edilmesi çağrısında bulunan, bu çağrısına siyasi parti ayrımı yapmadan tüm milletvekillerini dahil eden CHP milletvekilleri, Sarıçam'da büyük bir sorun olan çöplüğün kaldırılması, stadyumun tamamlanması, güvenlik sorununun aşılması, eksik kalan altyapının tamamlanması, noter sorununun çözülmesi için girişimlerde bulunmayı konuştu. Birlikte hareket eden, kentteki tüm kesimlerin sorunlarına eğilen, görüş alışverişinde bulunan CHP milletvekilleri ziyaret edilen yerlerde takdirle karşılandı.