31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi Adana’da CHP’de hareketli saatlerin yaşanması devam ediyor. Merakla beklenen Seyhan Belediye Başkan adayının bugün açıklanmayacağı ve 19 Ocak’a bırakıldığı, kesinleşen bazı ilçe adaylarının ise bugün açıklanacağı öğrenildi.

19 OCAK TARİHİNDE AÇIKLANACAK

CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı, Çukurova Belediye Başkan adayı olarak mevcut belediye Başkanı Soner Çetin’i göstermesinin ardından gözler Seyhan’da CHP’nin adayı kim olacağına çevrildi. Yapılacak olan CHP Parti Meclisi’nde görüşülerek bugün çıkması beklenen Seyhan adayı ile birlikte bazı ilçelerin 19 Ocak tarihinde açıklanacağı öğrenildi.

SEYHAN MERAKLA BEKLENİYOR

Parti tabanının yanı sıra millet ittifakı olarak adlandırılan ittifakın da gözü ve kulağı Ankara’dan çıkacak olan adaya çevrildi. İYİ Parti’nin Seyhan’da aday çıkarmayıp, CHP’ye destek vereceğini açıklamasıyla birlikte gözlerin HDP seçmenine çevrilmesine neden olurken, CHP Seyhan adayının kim olacağı ve belirlenen adayın hem İYİ Parti, hem de HDP seçmeninden oy alabilecek bir isim olması bekleniyor.

BAZI İLÇELERDE İYİ PARTİ’NİN ADAYLARI DESTEKLENECEK

Öte yandan CHP’nin Pozantı, Yumurtalık ve Ceyhan adayları da kesinleşti. Pozantı’da Şenol Eroğlu, Yumurtalık’ta Erdinç Altıok ve Ceyhan’da geçtiğimiz günler içinde yapılan ön seçimin galibi Kadir Aydar, belediye başkan adayı olarak gösterileceği kesinlik kazandı. Bu arada CHP Kozan, Karaisalı, Aladağ, Feke ve Saimbeyli ilçelerinde İYİ Parti’nin adaylarını destekleyecek.