Adana Emniyet Müdürlüğü KOM Şubenin gerçekleştirdiği operasyonda 12 kişi gözaltına alınırken, aralarında gazetecilerinde bulunuyor.
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine "tefecilik, şantaj ve yağma için çıkar amaçlı suç örgütü" kurulduğu ihbarı geldi.

Çıkar Amaçlı Çete Kuran, 1'i Kadın 12 Kişi Yakalandı ile ilgili görsel sonucu
Polis bu ihbar üzerine Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle örgütü teknik ve fiziki olarak takibe başladı. Yapılan 3 aylık takibin sonucunda iddiaya göre polis, 1'i kadın 12 zanlının "tefecilik ve yağma için çıkar amaçlı suç örgütü" kurduğunu tespit etti.
Polis yapılan bu takipler sonucunda bugün şafak vakti operasyon için düğmeye bastı. Özel harekat polisinin de katılımıyla iş zamanlı olarak 15 ayrı adrese baskın yapıldı. Baskında 1'i kadın, toplam 12 kişi yakalandı. Zanlılar sağlık kontrolünden geçirilip emniyete götürülerek sorguya alındı. 15 gün göz altı süresi alınan zanlıların emniyetteki sorgusu devam ediyor.Çıkar Amaçlı Çete Kuran, 1'i Kadın 12 Kişi Yakalandı ile ilgili görsel sonucu