İlki 2008 yılında gerçekleştirilen Çukurova Acil Tıp Günleri Sempozyumunun 6.cısı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’n de yapıldı.
Hipokrat Toplantı Salonunda gerçekleştirilen sempozyum kapsamında çeşitli kurslar ve bilimsel sunumlar teorik ve pratik olarak gerçekleştirildi.


Sempozyumun açılış konuşmalarından birini yapan Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Koç Üniversitesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Özlem Dikme düzenli olarak her iki yılda bir yapılan ve bu yıl 6. sı başlayan Çukurova Acil Tıp Günleri Sempozyumunun bugünlere başarıyla gelmesinin de büyük emeği olan Sempozyum Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep KEKEÇ e teşekkür etti. Dikme, Organizasyonların zorluğu ve önemine değinerek , düzenli olarak devam ettirilmesinin önemli olduğunu etkinlik sayesinde de bilgi paylaşımlarının ön plana çıktığının önemine dikkat çekti.


Daha sonra söz alan Sempozyum Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Kekeç, İlki 2008 yılında Çukurova Tıp Fakültesi Mezunlar derneği , TATD ve Çukurova Acil Tıp Ana Bilim Dalı birlikteliğinde bölge genelinde yapılan ilk Acil Tıp Kongresi niteliğinde olarak başlatılan 1.Çukurova Acil Tıp Günleri sempozyumundan bu yana geçen 12 yıl boyunca Acil Tıp alanında önemli olan çok sayıda kurs ve sempozyum organize ettiklerini, ayrıca bu yıl 6.sı başlayan Çukurova Acil Tıp Günleri sempozyumuna ilginin çok yoğun olduğunu sempozyum kapsamında yer alacak olan Kritik Bakım USG Kursu, İleri EKG Kursu ve Acil Tıp da Kırmızı Bayraklar Kursuna ilginin çok yoğun olduğunu, kurs kapasitelerinin kısa sürede dolmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Organizasyonların ekip ve dayanışma işidir diyen Kekeç, bu bağlamda bilimsel destek veren herkese özellikle TATD USG çalışma grubu başkanı Doç. Dr. Funda Karbek Akarca ve ekibine teşekkür etti.. Sempozyum kapsamında il dışından katılımcı ve eğitmenlerin katılımıyla ‘Bilginin Paylaşıldıkça Bilim Haline Geldiğini’ ifade eden Kekeç, verimli ve iyi bir sempozyum olması dileklerini iletti.
Açılış konuşmaları sonrası Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı araştırma görevlisi Dr. Ömer Taşkın’ın piyano dinletisi verdi daha sonra ise teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen bilimsel programa geçildi. Yapılan bilimsel toplantılar ve kurslar sonunda ise katılımcılara çeşitli alanlarda sertifikalar verildi.