Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin ardından avukatlar ve stajyer avukatlar adliye binasında Mahmut Esat Bozkurt Salonunda düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi.
Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, törene katılanların ve baro personelinin tek tek Ramazan Bayramını kutladı. Bayramlaşmaların paylaşma, birlikteliği sağlama ve güç kazanma açısından önemli fırsatlar olduğunu belirterek, geleneksel bayramlaşma gününe katkı veren meslektaşlarına teşekkür etti.

Adaletin, hukukun üstünlüğünün ve yargı bağımsızlığının egemen kılınması dileğini paylaştı.
Adana Barosu’nun da destek verdiği “Her Sandığa Bir Avukat” projesi için 23 Haziran 2019 Pazar günü yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Türkiye’nin dört bir tarafından barolarla birlikte İstanbul’da demokrasiden yana görev alacaklarını ifade etti.


Baro Başkanı Av. Küçük "Ülkemizde yaşanan son terör olayları, Kuzey Irak ‘da ‘Pençe’ harekatı ve Suriye’deki çatışmalar nedeniyle yine ocaklara ateş düştü. Bu acı olaylardan dolayı bayram kutlamanın da üzülerek belirtmek gerekirse bir anlamı da kalmıyor. Ama yine biz hukukçular olarak umudumuzu koruyor, iç barış, toplumsal huzur ortamının tesis edilmesi için ülkeyi yönetenlere bir kez daha sesleniyoruz: yeter artık! akan kanı durdurun. " diye konuştu.


Ülkede bayram tatili sürecinde trafik kazalarında 83 insanımızın hayatını kaybetmiş olmasından duyduğunu üzüntüyü de kaydeden Av. Küçük, "Maalesef, yaşanan kazalardan ders almıyoruz. Temennimiz bayramı bayram coşkusuyla yaşayacağımız günlere kavuşmaktır" diye konuştu.
Törende bir araya gelen avukatlar, hem geçmiş bayramlarını kutlarken hem de sohbet etme imkânı buldular.