Ali Babacan liderliğinde kurulan DEVA Partisi; Genel Merkez Doğa ve Çevre Hakları Başkanlığı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanlığı, Kadın Politikaları Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı tarafından organize edilen ‘’İktidarın zammı varsa, yurttaşlarımızın yeşil pedalı var!’’ organizasyonunu, DEVA Partisi Adana İl Teşkilatı, İl Başkanı Sadullah Kısacık’ın katılımlarıyla gerçekleştirdi.

Resim önizlemesi

Akaryakıt fiyat artışlarının vatandaşlar için çok büyük bir sıkıntı yaşattığını dile getiren Sadullah Kısacık, ‘’Ülke olarak ekonomik sıkıntıları çok fazla hissettiğimiz çok zor bir süreçten geçiyoruz. Döviz kurunun artması, ülkemizdeki güvensizlik ortamı her alanda olduğu gibi akaryakıt tüketiminde de herkes sıkıntı çekmektedir. ‘Asgari ücretli vatandaşlarımız için artık bırakın kendi araçlarına akaryakıt almayı, toplu taşıma araçlarını kullanmaları bile lüks haline geldi!’’ diyerek sözlerine başladı.
İl Başkanı Sadullah Kısacık, düzenlenen etkinliğin sadece akaryakıt zamlarıyla alakalı olmadığını, fosil yakıt tüketiminin hava kirliliğine sebep olduğunu vurguladı.
‘’Biz DEVA Partisi olarak, bu organizasyonu icra ederken sadece artan yakıt fiyatlarına dikkat çekmek için değil, tıpkı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bisiklet kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Şehirlerin imarında, bisiklet yollarının artması temel önceliğimizdir. Hem çevre için, hem bireysel sağlığımız için bisiklet kullanımı gerçekten çok önemlidir.’’ İfadelerini kullandı.

İl yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen etkinlik Yaşar Kemal Yürüyüş Parkurunda gerçekleşti. Organizasyon sonrasında Deva Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık katılımcılarla ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.