Adana Deveciler inin Kurduğu Deveci Gençlik Spor Kulübü Onursal Başkan Cumali İncesoy Yerel Basın ile Divan Otelinde yemekli basın toplantısı gerçekleştirdi.Basın toplantısında Deveci Gençlik Spor kulübünün hedefi ve adanaya gerçekleşecek katkıları anlatıldı. Deveci Gençlik Spor Kulübün yöneticileri yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Resim önizlemesi

HEDEFLENEN NOKTAYA DOĞRU İLERLİYOR

"Deveci Ailesi Adana’nın asli unsurlarındandır şehrin en kalabalık ailesinin kurduğu Deveci Gençlik Spor Kulübü’nün Onursal Başkanı Cumali İncesoy’dur. İnsanlar neden bir araya gelme bir arada yaşama ihtiyacı duyar? Çünkü insanı doğadaki diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği sosyal bir varlık olmasıdır. İnsanoğlu sosyal bir varlık olduğu içindir ki sevinçlerini, acılarını ve sorunlarını paylaşmak ister. Dernekler de sosyalleşmenin kurumsal bir aracı olarak gördüğümüz için Adana Devecileri olarak 3 Ekim 2018 tarihinde Adana Valilik Makamına Deveci Gençlik Spor Kulübü olarak müracaatımız ile süreci işletmeye başladık. 3 Şubat 2019 tarihinde 1. Olağan genel kurulumuzu kitlesel katılımla gerçekleştirip, Faruk İncesoy’un başkanlığında 3 yıllık yönetim kurulumuzu seçerek hedeflediğimiz noktaya doğru ilerleyişimizi sürdürdük.

Resim önizlemesi

Bu süreçte Dernek olarak ; Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna ve Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna başvurumuzu tamamladık ve kulüp olarak lisansımızı tamamladık. 2019-2020 yıllarında gerçekleştirilecek Amatör küme futbol maçlarına katılmaya hak kazandık. Bizler kurulduğumuz günden itibaren sosyal faaliyetlerimiz ile de adımızı kamuoyuna duyurmaya çalıştık. 8 Mart 2019 tarihinde Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Kadın üyelerimiz ve çok sayıda siyasetçinin katılımıyla bir yemek etkinliği düzenledik, 16 Mart 2019 tarihinde yönetim kurulu olarak İşadamı Cumali İncesoy’a kulübümüzün kuruluş aşamasında ve sonrasında sunduğu değerli katkılardan dolayı Onursal Başkanlık unvanı verildi. Kendisine katkılarından dolayı tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz."

Resim önizlemesi