ABD doları, Türk lirası karşısında 7.20 seviyesini gördü. Euro ise 8,21'e ulaştı.
Türk lirasının değer kaybı devam ediyor. Dolar, 7.20 seviyesini görürken Euro ise 8.21 seviyesinde işlem gördü.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASI PİYASALARA BÖYLE YANSIDI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan bugün Trabzon valilik yemeğinde yaptığı konuşmasında, "Milletimiz müsterih olsun. Sanayicilerimize sesleniyorum. Bankalara saldırarak oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. Battık gittik işi sağlama alalım yoluna tevessül etmeyin. Ederseniz yanlış yaparsınız. Bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. B planını C planını uygulamak zorunda kalırım bunu da böyle bilesiniz." demişti. Bu konuşmanın piyasalara yansıması dövizin daha da yükselmesi oldu.

İLK ZAMMI ONLAR YAPTI

Bu arada Deniz Feneri Derneği, 560 lira olarak açıkladığı yurt dışı kurban hisse fiyatını, kur dalgalanması sonucu 660 liraya çıkardı.
Dernekten yapılan açıklamada, bu yılki kurban organizasyonunun "Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun" sloganıyla yurt içinin yanı sıra yurt dışında da 40 ülke ve bölgede gerçekleştirildiği belirtildi.
Kurban organizasyonuyla Afrika'dan Balkanlar'a ve Güneydoğu Asya'dan Orta Doğu'ya üç kıtadaki ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşacağı aktarılan açıklamada, kurban hisse bedelinde güncelleme yapıldığı kaydedildi.
Açıklamada, "Deniz Feneri Derneği, 2018 yılı kurban hisse fiyatlarını yurt dışı bedeli 560 lira olarak açıklamıştı, ancak aşırı kur dalgalanması sonucu elimizde olmayan bu durumdan dolayı hisse bedellerinde küçük bir güncelleme yapma yoluna gitmek zorunda kaldık. Buna göre yeni güncellenen hisse bedeli yurt dışı kurban 660 lira, yurt içi ise değişiklik olmaksızın 1100 lira olarak belirlendi." ifadelerine yer verildi.