EMZİRMEK HER ANNENİN ANNE SÜTÜ ALMAKTA HER BEBEĞİN HAKKIDIR

Ülkemizde her yıl Ekim ayının başında kutlanan emzirme haftası bu yıl Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi ve Yüreğir Devlet Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikle kutlandı. Yüreğir Devlet Hastanesi girişinde kurulan stantta Anne ve Anne adaylarına bilgilendirmeler yapıldı.

Resim önizlemesi

Etkinliğe Yüreğir Kaymakamı Mehmet Aksu, Yüreğir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Utkucan Okuducu, Balcalı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. S. Cansun Demir, Perinatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İ. Cüneyt Evrüke ve her iki hastanenin idari yetkilileri katıldı.

Resim önizlemesi

 Her iki hastanenin de konuyla ilgili yetkilileri amaçlarının gelinen noktayı daha da geliştirmek ve emzirmenin önemi konusunda farkındalığını arttırmak olarak vurgularken, Miadında gebeliğin sona erdiği, anne ve bebeğin kavuştuğu, anne sütü ile tanıştığı zaman dilimi ilham alınarak yılın 40. Haftası olan Ekim ayının ilk haftasının emzirme haftası olarak seçildiğine işaret etti.

Resim önizlemesi

Balcalı Hastanesi doğumhane sorumlu hemşiresi Serpil Özel emzirme haftası etkinliklerini, deprem sonrası hizmet vermeye başladıkları Yüreğir Devlet Hastanesinde gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Etkinliğimiz Yüreğir Devlet Hastanesi ile birlikte hazırladığımız, standımızda hafta boyunca devam etti. Hafta boyunca Emzirme Danışmanlarımız doğum kliniklerimizde gebe, lohusa ve hasta yakınlarına anne sütü ve emzirmenin önemi hakkında eğitimler vermiş ve bu eğitimler broşürlerle desteklenmiştir. Ayrıca hastane girişinde bulunan standımızda halkımıza haftanın önemiyle ilgili bilgilendirmeler yapılmış, ikramlar sunulmuştur. Bu yılki çalışan kadınlar ve emzirme temalı etkinliğimize "Emzirmek her annenin, anne sütü almakta her bebeğin hakkıdır" sloganıyla devam etmekteyiz” dedi.