Adana'da, eniştesi tarafından silahla vurulan kişi, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.Merkez Sarıçam ilçesi Yeşiltepe Mahallesi'nde 21 Mart'ta eniştesi N.K. (29) tarafından tabancayla vurulan Memmet Şahiner (34), tedavi gördüğü Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Enişte tutuklandı.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri kaçan N.K'yi gözaltına aldı.Yeşiltepe Mahallesi'nde, 21 Mart'ta akşam saatlerinde N.K. tarafından silahla yaralanan Şahiner, ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı.

Kayınbiraderi vuran enişte tutuklandı

TUTUKLANDI

Emniyete götürülen Nusret Kaplan'ın, H.K. ile evlendiği sırada ailesinden hiçbir destek görmediği ve eşinin ailesine iç güveysi olarak gittiği öne sürüldü. Nusret Kaplan'ın, ifadesinde, olay günü kayınbiraderi Mehmet Şahiner'i kendisine küfrettiği gerekçesiyle vurduğunu iddia edip, parklarda saklandığını söylediği öğrenildi. Öte yandan H.K.'nin de ağabeyiyle eşinin arasında husumet olmadığını söylediği, eşinin ailesinin kendileriyle hiç ilgilenmediğini ve artık kendi ailesinin de yardım etmeyeceğini, 3 çocukla ortada kaldığını belirttiği bildirildi.Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Nusret Kaplan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.