Eski Adana Amatör Spor Kulüpleri (ASKF) Başkanı Ali Gülleri son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze ilk önce evine daha sonra adının verildiği Ali Gülleri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu binasında tören gerçekleştirildi.
Törende konuşan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, “ Ali ağabeyimiz ile uzun yıllardır beraberdik. Kendisi hem Adana’ya hem de spora büyük katkılar sağladı. Adana’da bir tesise adının verilmesi konusunda girişimlerde bulunacağım. Öncelikle ailesinin, yakınlarının ve spor camiasının başı sağ olsun. Ali Ağabeyimizi unutmayacağız” diye konuştu.
ASKF Başkanı Ahmet Bozan ise yıllardır bu camia içerisinde bir arada olduklarını ve Ali Gülleri’nin bu camiada büyük emeklerinin olduğunu vurgulayarak, ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Yapılan törenden sonra Kabasakal Mezarlığında cenaze namazının ardından defin işlemi gerçekleştirildi.
Defin işlemleri sonrasında Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ali Gülleri’nin eşi ve çocuklarına başsağlığı diledi.


Cenaze törenine, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı ve Zülfikar İnönü Tümer, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Şube Müdürleri Halit Yılmazel, Mahmut Kır, Murat Adıgüzel, TFF Yönetim Kurul Üyesi Ali Düşmez, TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz, Belediye daire başkanları, kulüp başkanları, antrenörler ve sporcular, spor il temsilcileri ile hakemler katıldı.


BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİNDEN ALİ GÜLLERİ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Bu arada Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl yönetim kurulu adına vefat eden ASKF eski başkanı Ali Gülleri için başsağlığı mesajı yayınladı.
26 yıldır Beşiktaş’ın Adana’da sesi olan, siyah-beyazlıları başarıyla temsil eden Adana Beşiktaşlılar Derneği’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;
“25 yıl aralıksız Adana ASKF Başkanlığı yapan Ali Gülleri’nin vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Güle güle Büyük Spor Adamı. Futbolu bıraktıktan sonra başladığı spor yöneticiliğinde kendine has üslubuyla taraflı tarafsız herkesin sevgisini ve saygısını kazanan Ali Gülleri, Adana'ya olan aşkını her fırsatta dile getirmesiyle de spor dünyasının en sevdiği isimlerdendi. Adana ve Türk spor dünyasının en önemli isimlerinden Ali Gülleri’nin vefatı, tüm camiamızı derinden sarstı. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Adana ve Türk spor camiasına başsağlığı diliyoruz.”