Adana'nın Kozan ilçesi ile Osmaniye’nin Kadirli ilçesi arasında bulunan Çokak köyündeki evinde annesi ile yaşayan ve köyde çiftçilik yapan Mustafa Civelek, yaklaşık 25 gün kadar önce gece saatlerinde uyumaya hazırlanırken önce gök gürültüsünü andıran bir ses duydu ardından da evde sarsıntı hissetti.

Evin bahçesine 50 kiloluk göktaşı düştüğü iddiası ile ilgili görsel sonucu

SABAH UYANINCA BİRTAŞ GÖRDÜ

Pencereden dışarı bakan ancak bir şey göremeyen Civelek, sabah uyandığında evinin önündeki tarlada yerde yaklaşık yarım metre çukur açan, yuvarlak bir taş gördü. Taşın yanına yaklaşan ve yerinden kaldırmaya çalışan Mustafa Civelek yaklaşık 50 kilo ağırlığındaki taşı kaldıramadı.

Evin bahçesine 50 kiloluk göktaşı düştüğü iddiası ile ilgili görsel sonucu

YETKİLİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

Bahçesine gece gök gürültüsünü andıran bir sesle gök taşı düştüğünü iddia eden Mustafa Civelek taşın yetkililerce incelenmesini isteyerek, “O gece hafif yağmur yağıyordu. Gece saatlerinde önce şimşek çaktığını düşündüm bir ses duydum. Ardından ev sallandı. Dışarıya baktım karanlıkta bir şey göremedim. Sabah kalktığımda evin bahçesinde bir çukur açmış taşı gördüm. Yaklaşık 40-50 kilo ağırlığında. Ben bunun gök taşı olduğunu düşünüyorum. Yetkililer alıp incelesin” şeklinde konuştu.