Çoğu vatandaş sokak kenarına ve bina önüne taşıtlarını yanlış park edebiliyor. Bu durum bina alt katlarında yaşayan insanları rahatsız edebiliyor. Ayrıca egzoz dumanının da kötü sonuçlar doğurabileceği uzmanlar tarafından sıkça açıklandı. Egzoz gazlarında bulunan ve boğucu özelliğe sahip karbonmonoksit gazı, kanda oksijenin bağlandığı yerlere bağlanarak başta “karbonmonoksit zehirlenmesi” dediğimiz ve solunum sisteminde kalıcı hasarlara yol açan sendrom olmak üzere hiperkapni, asidemi, sinirsel bozukluklar ve hatta ölüme kadar giden hasarlara yol açılabilir.

Dükkan Önüne Park Etmek Yasak mı? - Emlak Gündemi - Emlak Bilgi ve Haber  Merkezi

Birçok kavganın başlangıcına sebebiyet veren park sorununda, taşıtların özel yaşam alanına müdahale edebilecek mesafeye girmesi ya da başka konuttan diğer konutlara izinsiz park edilmesi etkili olabilir.

Foto - Birçok kavganın başlangıcına sebebiyet veren park sorununda, taşıtların özel yaşam alanına müdahale edebilecek mesafeye girmesi ya da başka konuttan diğer konutlara izinsiz park edilmesi etkili olabilir.

Evinizin önünde park yasağı olsa ve bu park yasağı olan yere bir araç park etse; trafik polisini çağırıp; memurbey, bu araç evimin önüne; üstelikte park yasağı olan bir yere çekmiş; bu aracı çekici ile burdan çektirin deseniz; görevli memurlar, sırf park yasağından dolayı ve evinizin önü diyerek; aracı çektirmeyebilir. Araç çektirmenin şartlarının oluşması gerekir. Bu araca; park yasağını ihlal ettiği için; park cezası yazar ve gidebilirler.

Foto - Evinizin önünde park yasağı olsa ve bu park yasağı olan yere bir araç park etse; trafik polisini çağırıp; memurbey, bu araç evimin önüne; üstelikte park yasağı olan bir yere çekmiş; bu aracı çekici ile burdan çektirin deseniz; görevli memurlar, sırf park yasağından dolayı ve evinizin önü diyerek; aracı çektirmeyebilir. Araç çektirmenin şartlarının oluşması gerekir. Bu araca; park yasağını ihlal ettiği için; park cezası yazar ve gidebilirler.

Araç Çektirmeyi Gerektiren Haller • Park Yasağı Olan Yere Park

•Duraklama Yasağı Olan Yere Park, • Yolcu Duraklarına; Her İki Yönden 15 Metre Mesafe İçerisine