Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak suçundan yargılanan eski 4. sınıf emniyet müdürüne, 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık Ş.S. ile avukatı katıldı.Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın 4. sınıf emniyet müdürü olarak görev yaparken FETÖ irtibatı nedeniyle mesleğinden ihraç edildiğini, veri inceleme raporunda FETÖ'ye sadakati ve bağlılığı en üst düzeyde olan kişilerin bulunduğu "A4" kodu ile derecelendirildiğini ve FETÖ'nün "mahrem imamları" ile görüşme kaydının belirlendiğini bildirdi.
Savcı, örgüte himmet adı altında yardım toplanan sohbet toplantılarına katıldığını ve hakkında somut tutarlı tanık beyan ve teşhislerinin bulunduğunu belirterek, Ş.S'nin "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan cezalandırılması yönünde görüş sundu.Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.

Eski astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası

Öte yandan Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mahrem imamları" ile haberleştiği gerekçesiyle yargılanan eski astsubay, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık E.B. ve avukatı katıldı.
Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında sanığın Ankara 4. Ana Jet Üs Komutanlığında görevliyken FETÖ'nün "mahrem imamları" ile ankesörlü hatlar ve büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle irtibat kurduğunun belirlendiğini, örgütün sohbet toplantılarına katıldığını, himmet adı altında örgüte finans sağladığını, hakkında somut ve tutarlı tanık beyanı ile teşhislerin bulunduğunu belirterek, E.B'nin "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan cezalandırılması yönünde görüş sundu.Sanık E.B, savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "Mahrem imamlarla' irtibatım yoktur. Mütalaadaki hususları reddediyorum. Beraatime karar verilmesini talep ediyorum." ifadelerini kullandı.Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdığı sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.