Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada "terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan örgütün "bölge talebe mesulü" 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Ali Coşkun ve avukatı katıldı.
Sanık Coşkun ifadesinde, FETÖ üyesi olmadığını ve örgütsel bir konumu bulunmadığını savunarak beraatini talep etti.
Cumhuriyet savcısı ise esas hakkındaki mütalaasında, sanığın örgütün gizli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olması ve örgüt içerisinde "Azad" kod adını kullanarak "bölge talebe mesulü" olarak görev yapması hususları dikkate alınıp alt sınırdan uzaklaşılarak cezalandırılması ve mevcut halinin devamına karar verilmesi yönünde görüş bildirdi.
Mahkeme heyeti, sanık Ali Coşkun'u 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Fetö'nün Şanlıurfa İmamı, Eşiyle Adliyeye Sevk Edildi, System.String[]

FETÖ'nün sözde Şanlıurfa imamı tutuklandı

Öte yandan Adana'da örgüte ait hücre evine düzenlenen operasyon sunucu eşiyle birlikte yakalanan FETÖ'nün sözde Şanlıurfa eski il imamı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
FETÖ/PDY terör örgütü yöneticiliği yapmak suçundan Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesince hakkında yakalama kararı bulunan ve Adana'da örgüte ait gaybubet evine düzenlenen operasyon sonucu yakalanan FETÖ'nün Şanlıurfa eski il imamı O.N.K. ve terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan eşi P.E.K., çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. 2011 ile 2014 yılları arasında FETÖ/PDY terör örgütünün sözde Şanlıurfa il imamı olduğu ve örgütün gizli haberleşme programı olan ByLock kullandığı iddia edilen O.N.K. ve eşi P.E.K. cezaevine gönderildi.

Fetö Sanığı Eski Vali Yardımcısının Yargılandığı Davada Karar

Bu arada Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan eski Mersin vali yardımcısı E.S.K'nın beraatine karar verildi.
11. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya tutuksuz sanık E.S.K. ve avukatı katıldı.
Mahkemenin karar aşamasına geldiği belirtilerek söz hakkı verilen sanık E.S.K, terör örgütü FETÖ/PDY üyesi olmadığını ve buna ilişkin önceki aşamalarda detaylı savunma yaptığını belirterek beraatine karar verilmesini istedi.
Cumhuriyet savcısı ise esasa ilişkin değerlendirmesinde sanığın "delil yetersizliğinden" beraatine karar verilmesi yönünde görüş bildirdi.
Mahkeme heyeti de sanık E.S.K'nın "delil yetersizliğinden" beraatine karar verdi.