Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Adana Basketbol Kulübü’ne yerel ve ulusal medya mensuplarından büyük tepki..
Botaşspor, Ceyhan Belediyespor ve Askispor gibi Süper Lig kulüpleri ile geçmişte yıllardır iyi dialog içerisinde olan yerel medya, yönetim tarzından dolayı Adana Basketbol Kulübü’ne tepki gösteriyor..
Başkanlığını Mehmet Işıkay’ın yaptığı kulübün medya ile diyaloğunun yıllardır kötü olduğunu belirten gazeteciler, “Botaşspor efsanesinin doğduğu Adana’da yazılı-görsel medyaya ayrım yapılmaksızın önem veren, düzenli basın toplantıları yapan, sürekli muhatap bulduğumuz bir genel menajerin olduğu kulüp yönetimleri gördük. Botaşspor elde ettiği başarıların ardında birlik-beraberlik felsefesi vardı. Ama 2 yıl önce Mersin’den Adana’ya gelen Adana Basketbol Kulübü yıllardır üstüne koya koya daha da kötüye giden bir kulüp. Kültürüyle-taraftar profiliyle- sürekli değişen ismiyle bu kulüp son yıllarda ortaya koyduğu performansla büyük hayal kırıklığı yarattı. Kentten uzak, yerel yönetimlerden uzak, gazetelerden sürekli kaçan bir anlayış istemiyoruz. Böyle bir yönetim tarzı asla kabul edilemez” diyerek tepkilerini dile getirdiler..