Nefes kesen mücadele sonunda sahada birbirleriyle rekabet eden her iki takım oyuncularının birbirlerini alkışlamaları centilmenlik adına büyük takdir topladı. Gaziantep takımı sevinçlerini müzik eşliğinde oyun oynayarak gösterdiler. Çukurova Üniversitesi Spor Kompleksi Futbol Sahasındaki müsabaka sonunda şampiyon ve ikinci olan takımlara kupaları Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz tarafından verildi. Üçüncülük kupası ise İstanbul Golden Horn Takımını 5- 2 yenen Marmara Futbol Takımına Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Gül Yalçın Aslan ve Spor Komisyonu Başkanı Av. Sefa Ün tarafından tarafından takdim edildi. Ayrıca ilk üçe giren takım oyuncularına madalyaları takıldı.

Resim önizlemesi

ADANA BAROSU ANKA FUTBOL TAKIMI GÜMÜŞ GRUP’TA 2. OLDU

Spor oyunlarının Gümüş Grup ayağında şampiyonluk karşılaşması Havutlu Stadyumunda yapıldı. Karşılaşmada Adana Anka Futbol Takımı, güçlü rakibi Sakarya Barosu Futbol Takımı’na 4-1 yenilerek 2. oldu. Her iki takıma kupa ve madalyaları takdim edildi. Futbol Gümüş Grup üçüncülüğünü ise penaltı atışları sonunda Malatya Barosu’nu yenen İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı elde etti. Futbol Bronz Grup’ta Muğla Karya Futbol Takımı birinci, Kocaeli Barosu Futbol Takımı ikinci, Balıkesir Barosu Futbol Takımı da üçüncü oldu.
Farklı sahalarda yapılan final maçlarını izleyenler arasında Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, Adana Barosu Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Gül Yalçın Aslan, Av. Özcan Delihasan, Av. Duygu Özgüven, TBB delegeleri Av. Sinem Tanrısınatapan, Av. Kezbannur Aksu, Spor Komisyonu Başkanı Av. Sefa Ün ve avukatlar yer aldılar.

Resim önizlemesi

AVUKAT SPOR OYUNLARI KADINLAR VE ERKEKLER VOLEYBOLDA İSTANBUL BAROSU ŞAMPİYON OLDU

Adana Barosu Kadın Voleybol Takımı güçlü rakibi İstanbul Barosu ile finalde karşı karşıya geldiler.
Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salon’unda gerçekleşen final maçında Adana Baro Kadın Voleybol Takımı güçlü rakibi İstanbul Barosu Kadın Voleybol Takımıyla kıyasıya mücadele etmesine rağmen maçı 3-0 kaybederek, turnuvayı 2. olarak tamamladı. Erkekler kategorisinde ise İstanbul Barosu Voleybol Takımı, finalde Mersin Barosu Voleybol Takımı’nı yenerek şampiyon oldular.

KURTULUŞUMUZUN 100. YILINDA BİRARADA OLMAKTAN MUTLUYUZ

Av. Semih Gökayaz, “Pandemi nedeniyle bir yıl aradan sonra Baromuz tarafından düzenlenen ‘5 ocak Kurtuluş Kupası Spor Oyunları’ katılan tüm sporcu meslektaşlarıma kentimize gelip bizlere eşlik ettiği için teşekkür ediyorum. Bu yıl bizim için çok daha anlamlı. Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutluyoruz. Mersin Barosu ile birlikte düzenlediğimiz spor oyunlarımıza 17 barodan toplam 24 futbol, 10 kadın voleybol, 6 erkek voleybol ve 12 erkek basketbol takımı olmak üzere toplam 52 takım katıldı.Sporun bileştirici etkisini hepimiz biliyoruz.. Bunu bir kez daha birlikte yaşadık. Sahada cereyan eden sertlikler sahada kalıyor. Asıl olan dostluk ve kardeşliktir. Gerçekten bizleri sarıp sarmalayan bu tutkuyu bizlere yaşatan değerli meslektaşlarımı kutluyorum. Kimin şampiyon olduğu önemli değil. Sizlerle beraber olmaktan dolayı mutluyuz, seneye de buluşmak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ORGANİZASYONA EMEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Av. Gökayaz, Spor oyunlarının organizasyonunda emek ve çaba harcayan Spor Komisyonu Koordinatörü Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özcan Delihasan’a, Spor Komisyonu Başkanı Av. Sefa Ün, Spor Komisyonu Başkan yardımcılarıAv. Arda Aslankeser, Av. Kasım Yaraşır’a, Av. Osman Ali Kemaneci ve tüm Spor Komisyonu üyesi meslektaşlarına, ayrıca spor sahalarının kapılarını açan Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’ne, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne ve TFF İl Hakem Kurulu’na şükranlarını sundu.