Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonuna bağlı İskele Sahil Lions Kulübü 7-13 Dünya Gençlik Haftası olması nedeniyle Gazimağusa Beach Club'ta etkinlikler organize ettiler. DAÜ Sualtı Araştırma ve Görüntüleme Merkezi, Mağusa Kale, Mağusa Mesarya Kulüpleri ile gençlerden oluşan İKSAD İnönü Derneği ve SOS Girne Gençlik Evi Gençlerinin ortak etkinliğinde sahilde temizlik yaptılar. Temizliğin ardından caretta caretta yavrularını DAÜ Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Burak Ali Çiçek ve AISEC gönüllüsü öğrenci asistanlar eşliğinde deniz ile buluşturdular.


Dönem Başkanı Ln.Zekiye Güvence,’’ Bira şişeleri bardaklar ve benzeri çöplerden kumsalı temizledik. Daha temiz bir dünya için gençlerle elele diyerek temizliği bitirdik.. Yuvalardan toplanan bu yavrular kendi doğal ortamlarında denizle buluşacak kadar güçleri olmayan ve yardıma gereksinimi olan yavrulardır. Bizler onların deniz ile buluşmalarına yardımcı olup yaşamaları için onlara bir şans vermeye çalıştık.’’ Dedi.
Sahil temizliğinden ve Caretta caretta yavrularının denizle buluşmasına yardımcı olan gençler renkli görüntüler sergilediler.